Świętochłowice: Są sposoby na odór z wysypiska śmieci...

  Świętochłowice: Są sposoby na odór z wysypiska śmieci [ZDJĘCIA]

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Według mieszkańca głównym motywem wystroju architektonicznego w Świętochłowicach są kosze na śmieci
  1/14
  przejdź do galerii

  Według mieszkańca głównym motywem wystroju architektonicznego w Świętochłowicach są kosze na śmieci ©ARC frai23

  Mieszkańcy Świętochłowic skarżą się, że z wysypiska śmieci, które zlokalizowane jest na terenie miasta często wydobywa się nieprzyjemny zapach. Jak twierdzą, uniemożliwia on normalne funkcjonowanie. Czy da się coś temu zaradzić? W magistracie usłyszeliśmy pozytywną odpowiedź.
  Jak się dowiedzieliśmy, sygnały o tym, że z wysypiska wydobywa się nieprzyjemny zapach sukcesywnie napływają do Urzędu Miasta. Nasi czytelnicy także się skarżą.

  - W czasie upałów trzeba spać przy zamkniętym oknie, a jak zawieje podczas ,,grilla" to można zwymiotować - pisze jeden z nich.

  Postanowiliśmy zainterweniować i zapytać urzędników czy są jakieś pomysły dzięki którym uda się wyeliminować lub zmniejszyć odór.
  Okazało się, że trafiliśmy w punkt, bo niedawno Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło interwencję. Zapachy mają zostać ograniczone dzięki użyciu metody, która polega na zraszaniu odpadów specjalnymi substancjami.

  - Aktualnie, pracownicy MPGK sprawdzali, czy metoda opryskiwania jest skuteczna, w ciągu 2 najbliższych tygodni powinni zacząć stosować ją permanentnie - mówi Bartosz Karcz, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

  Wiceprezydent zapewnił nas, że zapachy wydobywające się z terenu wysypiska nie są w żaden sposób niebezpieczne dla mieszkańców. Ich źródłem jest kompostownia, czyli część biologiczna wysypiska. To tutaj składowane są wszelkie trawy i liście, a ponieważ mamy sezon letni to jest ich więcej. Na roznoszenie się zapachu mają także wpływ wysokie temperatury.

  Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy osiedla Korea, ponieważ składowisko znajduje się w linii prostej od ich domostw. Miasto obiecuje jednak, że czynione są wszelkie starania, aby w ciągu kilku najbliższych dni poczuli ulgę.

  Jeden z naszych czytelników wyraził zaniepokojenie, iż wysypisko nie zostało wybudowane zgodnie z prawem budowlanym. Jaka jest odpowiedź urzędu w tym przypadku?

  - Sytuacja taka nie mogła mieć miejsca, gdyż wysypisko powstało ok. 20 lat temu, w tych czasach nie było innej możliwości i trzeba było dostosować się do przepisów prawa budowlanego. Rozbudowa składowiska także była prowadzona zgodnie ze wszystkimi normami - zapewnia Bartosz Karcz.

  Urząd przekonuje, że nie ma żadnych powodów do niepokoju. Czy sytuacja w ciągu kilku najbliższych dni ulegnie poprawie? Czekamy na Wasze sygnały. Zamieszczamy także galerię zdjęć, którą otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, który uważa, że "głównym motywem wystroju architektonicznego miasta są...kosze na śmieci". Jak sytuacja wygląda w Waszych miejscach zamieszkania?


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest coraz gorzej.

   Mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jest maj 2015, smród z wysypiska czuć pięcć razy w tygodniu. Sytuacja się pogarsza a lato dopiero przed nami. Tak urzędnicy załatwili sprawę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama