Ważne
  Smart parking w Mikołowie: 7 pięter i 14 miejsc dla aut...

  Smart parking w Mikołowie: 7 pięter i 14 miejsc dla aut [ZOBACZ WIDEO]

  Barbara Siemianowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Smart parking to wciąż nowość w Polsce. Pierwszy powstał rok temu w Mikołowie. Na 6 piętrach mieści się tu 12 samochodów
  1/2
  przejdź do galerii

  Smart parking to wciąż nowość w Polsce. Pierwszy powstał rok temu w Mikołowie. Na 6 piętrach mieści się tu 12 samochodów ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Pierwszy w Polsce smart parking powstał w Mikołowie. Firma Wiromet czekała na zainteresowanych i w końcu się znaleźli... w Bydgoszczy.
  Smart parking w Mikołowie nie jest już jedynym tak nowoczesnym systemem parkingowym w Polsce. I o to chodziło. Kiedy rok temu mikołowska firma Wiromet pokazała u nas pierwszy smart parking, to właśnie w takim celu: liczyła na zamówienia z całej Polski, z dużych miast, od prywatnych inwestorów, spółdzielni, obiektów użyteczności publicznej. Nieśmiało smart parkingowi przyglądały się także śląskie miasta. Ale nic z tego. Do poważnych rozmów usiedli klienci m.in. z Łodzi, a ostatecznie pierwsza realizacja powstała w Bydgoszczy.

  ZOBACZ KONIECZNIE, JAK DZIAŁA SMART PARKING:
  SMART PARKING: PIĘTROWY PARKING DZIAŁA ZOBACZ WIDEO


  - To smart parking większy od wersji w Mikołowie, nasz pokazowy parking ma 13,5 metra wysokości z przeznaczeniem dla 12 samochodów, klienci w Bydgoszczy zdecydowali się na wyższy obiekt i 14 miejsc parkingowych - mówi Jerzy Jamontt, prezes mikołowskiej firmy Wiromet, jedynego dystrybutora automatycznych systemów parkingowych w Polsce.

  Przypomnijmy: smart parking w Mikołowie zajmuje zaledwie dwa miejsca parkingowe, a w zamian oferuje ich aż 12 na 6 piętrach (2 miejsca na każdym piętrze). Jak się tutaj parkuje? Kierowca wjeżdża autem na platformę na parterze, wychodzi, wbija specjalny kod i jego auto jest transportowane na podnośniku na piętro. Jeśli chce odjechać, znów musi "z parteru" wbić kod i samochód zjeżdża na dół. Takie parkingi są już w Iranie, Rosji, Singapurze i Rumunii. W Polsce mamy dwa: w Mikołowie i Bydgoszczy.

  Smart parking w Bydgoszczy zamontowano w czerwcu i już mówi się o nim, że to jedna z największych atrakcji właśnie powstającego hotelu Sepia w Bydgoszczy. Hotel będzie miał 90 pokoi. - Smart parking będzie służył gościom hotelu, ale dopiero od listopada, kiedy hotel zostanie już otwarty - mówi Jakub Fetter, dyrektor ds. marketingu bydgoskiego hotelu.
  Lokalizacja smart parkingu w Bydgoszczy to też niemała promocja dla mikołowskiej firmy Wiromet. Obiekt znajduje się w centrum miasta w kamienicy przy ul. Focha.

  Realizacja w Bydgoszczy jest tą pierwszą, ale z pewnością nie ostatnią. Gdzie pojawi się kolejny smart parking?

  - Następny projekt powinien być w Poznaniu, w centrum miasta, projekt w Łodzi na razie jest w zawieszeniu, ale z możliwością realizacji zamówienia w każdej chwili - podkreśla Jamontt.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Bez komentarza"

   Pytek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ile kosztuje konserwacja "tego czegoś", co w razie braku prądu, jaki jest koszt instalacji, ubezpieczenia, i jaki jest współczynnik zwrotu kosztów...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama