Katowice: Połowa pługów i piaskarek na nasszych drogach nie...

  Katowice: Połowa pługów i piaskarek na nasszych drogach nie nadaje się do użytku

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ponad połowa sprzętu wykorzystywanego do odśnieżania śląskich dróg jest niesprawna - wynika z kontroli przeprowadzonej 16 i 17 grudnia 2010 r. przez Inspekcję Transportu Drogowego w Katowicach.
  Ze 125 skontrolowanych pługów, solarek i piaskarek w 62 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Przede wszystkim dotyczą one złego stanu technicznego pojazdów. Aż 24 z nich miało niesprawne oświetlenie, w 20 ujawniono nieszczelności w układzie hamulcowym, a w 15 wykryto niewłaściwe ogumienie. W 6 przypadkach ujawniono nadmierny luz w układzie kierowniczym, a w 8 dokonanie zmian konstrukcyjnych niezgodnych z wpisem w dowodzie rejestracyjnym.

  Kontrolę przeprowadziła Inspekcja Transportu Drogowego w Katowicach na prośbę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przeprowadzali czynności kontrolne w bazach, a nie na drogach publicznych, dlatego firmy zobowiązane podczas zimy do utrzymywania najważniejszych śląskich dróg nie zostały ukarane mandatami, a tylko zobligowane do napraw niesprawnych pojazdów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama