Ważne
  Katowice: Policja złapała włamywaczy. Mają 14, 15 i 16 lat

  Katowice: Policja złapała włamywaczy. Mają 14, 15 i 16 lat

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Na ponad 30 tysięcy złotych wycenił swoje straty mieszkaniec Katowic po włamaniu do swojego mieszkania. Złodzieje wynieśli z niego gotówkę i biżuterię. Trzej sprawcy wpadli już w ręce policjantów z Komisariatu II. Mają 14,15 i 16 lat. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.
  Do zdarzenia doszło 6 stycznia br. Około 18.00 na ulicy Słonimskiego, dzielnicowy zauważył obserwującego teren chłopca. Gdy sprawdził jego tożsamość, okazało się, że uciekł on z ośrodka wychowawczego i bierze aktualnie udział w włamaniu do mieszkania. Jego rolą była obserwacja terenu i ostrzeżenie wspólników przed policjantami lub innymi osobami.

  Kilka minut później budynek, w którym dwaj wspólnicy zatrzymanego 14 latka dokonywali włmania został otoczony. Niestety sprawcy zdążyli uciec i ukraść z mieszkania złotą i srebrną biżuterię oraz gotówkę.

  Właściciel straty oszacował na ponad 30 tysięcy złotych. Niespełna godzinę później detektywi z dwójki zatrzymali pozostałych sprawców. Chłopcy w wieku 14,15 i 16 lat trafili do izby dziecka. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Policjanci zajmujący się sprawą ustalają, czy nieletni mają na swoim koncie inne przestępstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama