Najlepsi barmani z regionu przyjadą do Chorzowa na Beerfest

  Najlepsi barmani z regionu przyjadą do Chorzowa na Beerfest

  mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Regionalny finał konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 30 sierpnia w Chorzowie
  1/7
  przejdź do galerii

  Regionalny finał konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 30 sierpnia w Chorzowie ©mat. pras.

  30 sierpnia w Chorzowie odbędzie się regionalny finał konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender.
  Najlepsi barmani z południowej Polski spotkają się w Chorzowie podczas „Beerfestu”, gdzie wezmą udział w regionalnym finale prestiżowego konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014. Ci, którzy wykażą się największą wiedzą i umiejętnościami, zawalczą podczas ogólnopolskiego finału, który wyłoni pięciu polskich mistrzów barmaństwa.

  Mistrz poszukiwany


  Serwowanie piwa to sztuka, na którą składa się m.in.
  przygotowanie i dobór szkła, odpowiedni kąt nachylenia szklanki przy nalewaniu, regulacja siły strumienia z kranu czy dbałość o odpowiednią pianę. Mistrzostwo w niej osiągnęli Czesi, u których mówi się, że piwowar warzy piwo, ale to barman je tworzy. Można uwarzyć najlepsze piwo, ale i tak jego ostateczny smak będzie zależał od barmana, który je podaje.

  Już w sobotę 30 sierpnia w Chorzowie będzie można przekonać się, co znaczy zaserwować piwo po mistrzowsku na jeden z trzech czeskich sposobów. Tego dnia 10 najlepszych barmanów z południowej Polski zmierzy się w regionalnym finale prestiżowego konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014.

  Główny punkt imprezy to konkurs sztuki barmańskiej. Barmanom będzie można kibicować
  w specjalnej strefie Pilsner Urquell otwartej dla publiczności. W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł przyjrzeć się pracy najlepszych barmanów z regionu, podziwiając trudną sztukę serwowania piwa na trzy czeskie sposoby. Uczestnicy, by przejść do ogólnopolskiego finału konkursu, będą musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami w nalewaniu piwa, ale również prawidłowo rozpoznać piwa w tzw. ślepym teście. Oceniana będzie także autoprezentacja barmanów i ich umiejętności prowadzenia rozmowy z konsumentami. Piątka najlepszych będzie walczyła o miano mistrza barmaństwa w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

  W trakcie konkursu publiczność będzie mogła przyłączyć się do testowania barmańskich umiejętności finalistów, zadając im pytania i zamawiając piwo Pilsner Urquell serwowane na jeden z trzech czeskich sposobów. Wszystko to będzie na bieżąco oceniane przez jury. Chętni będą mogli również stanąć za barem i przy asyście barmanów spróbować swoich sił w nalewaniu piwa z czeskiego kranu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to za Beer fest

   Dyla.. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jak juz piszecie to piszcie Bierfest - to wiym ze to Swiynto piwa..!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama