Sierpień talentów

  Sierpień talentów

  Regina Gowarzewska-Griessgraber

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zaprasza Ewa Kafel, dyrektor IPiUM Silesia w Katowicach Już po raz czwarty Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia zaprasza wszystkich melomanów i miłośników muzyki na koncerty w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego "Sierpień talentów".
  Od dzisiaj do 31 sierpnia odbędzie się w Katowicach 11 koncertów z udziałem utalentowanych i obiecujących młodych artystów. Wielu z nich może już poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami artystycznymi. Jak co roku wśród uczestników festiwalu dominują wykonawcy śląscy. Tym razem jednak szczególne miejsce postanowiliśmy zarezerwować dla muzyki gitarowej, traktując ten akcent jako zapowiedź zbliżającej się kolejnej edycji Śląskiej Jesieni Gitarowej i umożliwiając zaprezentowanie swoich umiejętności młodym śląskim gitarzystom.

  Nie zabraknie też talentów z innych regionów Polski oraz zagranicznych gości. Festiwal zainauguruje dzisiaj "Fantazja na smyczki" w Studiu Koncertowym Radia Katowice.
  Początek o godz. 18.00. Wystąpią: Mateusz Konopelski - skrzypce, Natalia Kurzac - wiolonczela, Krzysztof Wąsik - kontrabas i Hanna Holeksa - fotepian. W programie znajdą się utwory: Bottesiniego, Wieniawskiego, Piazzoli i Cassado. Pozostałe koncerty zaplanowane zostały w: Muzeum Archidiecezjalnym, Bibliotece Śląskiej, Galerii Ateneum, Bazylice o. o. Franciszkanów i Domu Kultury Koszutka. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

  Programy poszczególnych koncertów zostały tak pomyślane, by z jednej strony sięgnąć do wspaniałego dziedzictwa literatury muzycznej, z drugiej zaś zadowolić i przyciągnąć jak najszczersze grono odbiorców. Zapraszamy więc na koncerty słynnych pieśni i arii operowych, muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej, tradycyjnej muzyki klezmerskiej czy muzyki chóralnej. To bardzo różnorodna propozycja programowa, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Gorąco zapraszam Państwa na wszystkie sierpniowe spotkania z młodymi artystami.

  Szczegółowy kalendarz festiwalu dostępny jest na stronie internetowej - www.silesia.art.pl.

  Notowała: Regina Gowarzewska-Griessgraber

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama