Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zostanie...

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zostanie bez lekarzy dyżurnych?

  B. Romanek, J. Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeżeli spółka "Parkitka" będzie musiała 1 października zaprzestać swojej działalności w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, to zagrożone
  1/2
  przejdź do galerii

  Jeżeli spółka "Parkitka" będzie musiała 1 października zaprzestać swojej działalności w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, to zagrożone będzie funkcjonowanie całej placówki ©arc

  Dyżury na 23 oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie są rozpisane do końca września. Nie wiadomo, co będzie dalej.
  Pacjenci z Częstochowy i okolic znów mogą mieć powody do niepokoju. Istnieje bowiem poważne zagrożenie, że od 1 października w największym szpitalu w regionie, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, nie będzie dyżurów na 23 oddziałach! Urząd Wojewódzki po kontroli w spółce "Parkitka", która zawarła umowę ze szpitalem na pełnienie dyżurów, stwierdził, że jest ona bezprawna i wezwał spółkę do zaprzestania działalności w ciągu 60 dni.


  Kolejne problemy szpitala  Problemy WSS to nie nowość. W 2009 roku szpital był nawet ewakuowany z powodu strajku lekarzy. Przed rokiem jednego dnia wypowiedzenia złożyło aż 140 lekarzy, tłumacząc to złymi warunkami leczenia.

  Wtedy spór na szczęście udało się zażegnać. Niestety, teraz problem może być poważniejszy z uwagi na jego aspekt prawny. Zdaniem kontrolerów z Urzędu Wojewódzkiego, spółka nie ma prawa pełnić dyżurów, bo w działalności medycznej ma jedynie wpisaną działalność ambulatoryjną, a powinna widnieć jako szpital. "Parkitka" powinna zaprzestać działalności w ciągu 60 dni pod rygorem wykreślenie z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

  Na szczęście lekarze należący do spółki "Parkitka" nie zamierzają wstrzymać natychmiastowo działalności i leczenia pacjentów.

  - Mamy rozpisane dyżury do końca września - mówi doktor Grażyna Kubat-Cebula, szefowa spółki "Parkitka". - Dla nas najważniejsze jest dobro szpitala i pacjenta.

  Przedstawiciele spółki wybierają się do wojewody, aby porozmawiać o działalności "Parkitki". Przedstawią swoje argumenty. Doktor Grażyna Kubat-Cebula podkreśla, że spółka została założona i funkcjonuje zgodnie z polskim i unijnym prawem. Przed powstaniem "Parkitki" jej założyciele konsultowali się ze specjalistami w tej dziedzinie. Jeśli ta spółka przestałaby działać, po znakiem zapytania staje funkcjonowanie szpitala. Jej lekarze zapewniają miesięcznie tysiąc dyżurów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.

  W WSS działają jeszcze - oprócz "Parkitki" - cztery spółki lekarskie, ale nie były one kontrolowane. "Parkitka" powstała w 2008 roku i należy do niej ok. 100 lekarzy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JAK WYJYRZDRZAJOM BO W EU LEPI PŁACOM NIRZ POLACKIE 50 000ZŁ NA 5ETEATACH PO PÓŁ GODZINY

   777 SŁURZBA ZDROWIA DO BOGATYCH PRYWATNYCH KLINIK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   TERAZ LECZOM CI GORSI I STARSI PAŃSTWOWO BO LEPSI PRYWATNIE I ZA GRANICOM A PO TYM ZOO STANOM ZNACHORY I WETERYNARIAT.BO STU DYNT STARZU NIY POtrzebuje UCZY SIE NA ZGONACH PACJYNTA ALE INO TEGO...rozwiń całość

   TERAZ LECZOM CI GORSI I STARSI PAŃSTWOWO BO LEPSI PRYWATNIE I ZA GRANICOM A PO TYM ZOO STANOM ZNACHORY I WETERYNARIAT.BO STU DYNT STARZU NIY POtrzebuje UCZY SIE NA ZGONACH PACJYNTA ALE INO TEGO PAŃSTWOWEGO=NARODOWOPLEBEUSZOWATEGO.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przy okazji będzie można renegocjować stawki i wywalczyć 10zł podwyżki za godzinę

   rg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   bo kto naiwny będzie spać na dyżurze lub przeganiać chorych ze szpitala za stawkę 100zł za godzinę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dajcie im podwyżki bo jeszcze za mało zarabiają

   we (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   w końcu 100zł za godzine spania to stawka głodowa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama