Bajm i Boney M. na Dniach Częstochowy 2014

  Bajm i Boney M. na Dniach Częstochowy 2014

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bajm i Boney M. na Dniach Częstochowy 2014
  1/9
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Wraz z upływem sierpnia kończą się wakacje, czyli opalanie, grillowanie i kapiele na powietrzu. Mocnym akcentem pożegnania się z latem są tradycyjnie Dni Częstochowy. Doroczna impreza jest organizowana już po raz 22, a obfitować będzie w moc atrakcji dla każdego niezależnie od wieku. Tym razem impreza odbędzie się w sobotę 30 sierpnia.
  Podobnie jak w ubiegłym roku święto naszego miasta organziowane jest do spółki z Radiem Złote Przeboje, które zadba o rozrywkę na błoniach za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ. BAJM, Tribute to Boney M oraz Taraka to gwiazdy, które wystąpią w ramach Dni Częstochowy. Imprezę jak zwykle poprowadzi Zygmunt Chajzer. Na terenie imprezy ustawione zostanie specjalne, mobilne stanowisko kulinarne, w którym mistrzem ceremonii będzie szef kuchni i showman Robert Sowa.
  Nie zabraknie zabaw i konkursów dla dzieci. Na scenie będzie można zobaczyć wyjątkowe show "Warzywolandia". Autorem programu jest grupa Centrum Uśmiechu, która od lat z powodzeniem promuje prawidłowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych.

  Stanie także Miasteczko Zdrowia z mammobusem, w którym kobiety będą mogły bezpłatnie przebadać swoje piersi. Od tego roku do trasy Złotych Przebojów dołączyło Stoisko EZDROWIE P1. Projekt P1 stworzy platformę, która udostępni szereg usług elektronicznych, takich jak Internetowe Konto Pacjenta, Elektroniczną Receptę, Skierowanie, Zlecenie oraz udostępni Portal informacyjny e-Zdrowie. Grono Ekspertów odpowie na interesujące Was pytania i z chęcią wytłumaczy, na czym polega Projekt.

  Pojawi się także plenerowe studio radiowe, z którego na żywo nadawane będą relacje z imprezy. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarzy radiowych, jak przeprowadza się wywiady emitowane na antenie oraz dowiedzieć się tego wszystkiego, czego nie widać w radio, a faktycznie tam się dzieje. Ponadto będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnych, radiowych konkursach.

  Na scenie Dni Częstochowy wystapią BAJM, Tribute to Boney M. oraz Taraka.

  Bajm powstał w 1978 roku w Lublinie, nie zaniedbując fanów kolejnymi płytami i licznymi trasami koncertowymi. Zaraz po wsytępie w Mieście Świętej Wieży wyjeżdża w dalszą drogę. Jeśli Bajm to i Beata Kozidrak, wokalistka i liderka, której werwy i energii na scenie mogłaby pozazdrościć niejedna nastolatka. Wraz ze swoimi muzykami jest ona matką takich hitów jak "Biała flaga", "Józek nie daruję Ci tej nocy" czy "Nie ma wody na pustyni", które świadomie lub nie, zna niemal każdy.

  Authentic Tribute to Boney M, jak nazwa wskazuje, jest artystycznym hołdem składanym jednej z najlepiej rozpoznawanych dyskotekowych formacji. Tworzą go trzy wokalistki, z czego dwie są częścią historii pierwotnej grupy, dzięki której mamy tak wielopokoleniowe hity jak "Rivers of Babylon". Boney M powstało trzy lata przed Bajmem i szybko zyskali dużą popularność. Ciekawostką jest to, że ich popularność sięgnęła tak daleko, że sam Leonid Breżniew zaprosił ich na Plac Czerwony, gdzie jako pierwszy zachodni zespół dali koncert. Rok później zaszczycili z kolei Operę Leśną w Sopocie.

  Ostatnim wykonawcą, który zagości na scenie Dni Częsotchowy będzie zespół Taraka. Składa się on z muzyków z Polski, Białorusi i Ukrainy. Stał się on szeroko rozpoznawalny dzięki piosence, która stała się hymnem ukraińskiego Majdanu – "Podaj rękę Ukrainie".

  To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na Północy, za pętlą tramwajową! Dobrze znane piosenki, pozytywna atmosfera i wykonawcy żywo wchodzący w interakcje z publicznością – to gwarancja udanej zabawy, ostatniej w wakacje 2014 roku.

  Co do imprez towarzyszących to trzeba wspomnieć o rozdaniu Nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury, które nastąpi dzień wcześniej, czyli w piątek, podczas uroczystego konecertu w Miejskim Domu Kultury. Z kolei na Placu Biegańskiego zaryczą silniki zabytkowych samochodów z Częstochowskiego Automobilklubu. Kierowcy aut z dawnych lat wezmą udział w wyścigu.

  BAJM Blondynka

  36 lat temu Bajm pojawił się na estradach naszego kraju. Przez ten okres zespół wylansował wiele przebojów, stając się prawdziwą instytucją polskiej muzyki rozrywkowej. Specjalnoscią Bajmu są monumentalnie brzmiące ballady wyśpiewane pięknym i pełnym dramatyzmu głosem Beaty Kozidrak.

  Długo wyczekiwany album studyjny zespołu zdominowały takie właśnie utwory - utrzymane w wolnym tempie, z mocno brzmiącą gitarą, klimatycznymi klawiszami, opowiadające o rozterkach kobiecego serca i poszukiwaniu szczęścia. Tytułowa "Blondynka", "Marbella", "Miłość przeszła obok", "Góra Dół" czy dynamiczny "Alabaster" idealnie nadają się na radiowe przeboje.

  Bajm konsekwentnie trzyma się obranej drogi, przekłuwając zachwyt z lat 80. na ogromny profesjonalizm w realizowaniu swoich płyt.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama