Śląski NFZ nie dał kontraktu. Dzieci z wadą słuchu w...

  Śląski NFZ nie dał kontraktu. Dzieci z wadą słuchu w Częstochowie bez lekarza

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzieci z wadą słuchu
  1/2
  przejdź do galerii

  Dzieci z wadą słuchu ©ARC

  Działalność Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu przy Polskim Związku Głuchych jest poważnie zagrożona. Nie otrzymał kontraktu z NFZ-em.
  Działalność Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu przy Polskim Związku Głuchych jest poważnie zagrożona. Ośrodek, który opiekuje się niesłyszącymi dziećmi od samego urodzenia aż po 25. rok życia, może znacznie ograniczyć prowadzone zajęcia, bo nie otrzymał kontraktu z Narodowym Funduszu Zdrowia. Bez 10 tysięcy złotych miesięcznie, które otrzymywano z NFZ-u, Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży nie jest w stanie prowadzić kompleksowej opieki.

  - Nie wyobrażam sobie, żeby ten ośrodek mógł przestać działać mówi Monika Grygo, matka trzyletniego chłopca z obustronnym niedosłuchem.

  - Kiedy dowiedziałam się, że mój syn niedosłyszy, to świat mi się zawalił. Moje dziecko jest od urodzenia rehabilitowane w ośrodku przez wspaniałych specjalistów. I dzięki temu od września będzie mógł iść do normalnego, publicznego przedszkola - dodaje Monika Grygo.

  Kontrakt z NFZ niezbędny


  Częstochowski ośrodek jest dla wielu niesłyszących dzieci z całego regionu szansą na normalne życie. Gimnazjalista Kamil z autyzmem, dzięki niemu otworzył się na tyle, że jest w stanie występować publicznie. Nikola zaczęła pisać wiersze, a Natalia niedawno skończyła studia.

  Renata Antoniuk, dyrektorka placówki, a jednocześnie czynny logopeda, cieszy się z każdego sukcesu swoich wychowanków, nawet tego najdrobniejszego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to jest ważniejsze

   fredek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   niż jakoś gupio siatkówka o lotanie z fanami .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama