Racibórz: Pogadaj z urzędnikiem z domu przez Skype'a

  Racibórz: Pogadaj z urzędnikiem z domu przez Skype'a

  ALEK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą za darmo telefonicznie kontaktować się z urzędnikami ze starostwa, korzystając z internetu. Powiat uruchomił właśnie swój numer w programie Skype.
  - Liczymy na to, że będzie to spore ułatwienie dla mieszkańców, którzy będą mogli zaoszczędzić parę groszy na rozmowach telefonicznych. Obecnie zdecydowana większość mieszkańców posiada w domu internet - mówią urzędnicy.

  By za darmo skontaktować się ze starostwem internauta musi być zarejestrowany w programie Skype.

  - Dalej rzecz jest już prosta. By się do nas dodzwonić, trzeba wyszukać w programie użytkownika: "powiat.raciborski". Po dodaniu nas do listy kontaktów i uruchomieniu połączenia, mieszkaniec zostanie połączony z Biurem Obsługi Klienta - informuje Karolina Kunicka, rzecznik starostwa powiatowego w Raciborzu.

  W zależności od sprawy, w jakiej dzwonimy, osoba dyżurująca przy ekranie monitora, przekieruje rozmowę na przykład do wydziału spraw obywatelskich, czy komunikacji i transportu.

  To kolejny ukłon w stronę internautów z Raciborszczyzny. Wcześniej urząd miasta uruchomił stronę internetową, poprzez którą mieszkańcy mogą zgłaszać problemy urzędnikom, zaznaczając na przykład nowe dziury w drodze lub graffiti na murach na interaktywnej mapie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama