Ważne
  Humanitas nominował prezydentów do Ice Bucket Challenge...

  Humanitas nominował prezydentów do Ice Bucket Challenge [WIDEO]

  sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Humanitas nominował prezydentów do Ice Bucket Challenge [WIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©mat. pras.

  Wyższa Szkoła Humanitas z Sosnowca nominowała prezydentów Zagłębia i ze Śląska, a także wicemarszałka województwa i posła na Sejm RP do Ice Bucket Challenge. Wcześniej WSH podjęła wyzwanie i przyłączyła się do akcji oblewania wodą i wspierania potrzebujących. WSH wsparło Hospicjum Cordis.
  W charytatywną zabawę z wodą postanowiła włączyć się również Wyższa Szkoła Humanitas, która nie tylko przekazała pieniądze na szczytny cel. Pracownicy Działu Promocji Humanitas z własnej woli podjęli wyzwanie i pozwolili na oblanie ich wodą z kostkami lodu. Nie zabrakło również nominacji. Sosnowiecka uczelnia, z Kanclerzem Aleksandrem Dudkiem na czele, wytypowała lokalnych polityków, Marcina Mellera, Tomasza Kammela oraz Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny. Zaś środki w ramach akcji przekazała na rzecz Hospicjum Cordis z siedzibą w Katowicach.  – Cały świat oblewa się wodą i choć znajdują się i tacy, którzy krytykują ten pomysł, my uznaliśmy, że popłyniemy z nurtem Ice Bucket Challenge i przyłączymy się do zabawy. Ponieważ podejście do wyboru organizacji charytatywnej zmieniło się za sprawą różnych znanych osób, które wspierają już nie tylko amerykańskie ALS Association, Wyższa Szkoła Humanitas wybrała działająca na rzecz osób z całego województwa śląskiego Hospicjum Cordis z Katowic, na konto którego wpłynie datek od uczelni – mówi Izabela Kieliś, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

  Kwotę pieniężną na rzecz Hospicjum przekazał Kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas, Aleksander Dudek, który wodę postanowił pozostawić… dla roślin w swoim pełnym zieleni gabinecie. Niełatwe zadanie przyjęcia prysznicu z zimnej wody, z dodatkowym wkładem w postaci kostek lodu, wykonali pracownicy Działu Promocji Humanitas: Izabela Kieliś, Ewelina Lis i Konrad Bilski. Wszyscy, na czele z Kanclerzem, nominowali kolejne osoby. – Pozwoliliśmy sobie na dość długą listę, ale mamy nadzieję, że nie zostanie nam to poczytane za zbytnią zuchwałość. W zamian nominowanym daliśmy na wykonanie zadania nie 24, lecz 48 godzin – żartuje Izabela Kieliś.

  Wśród kolejnych wyznaczonych do Ice Bucket Challenge znaleźli się: Arkadiusz Chęciński – absolwent Humanitas i wicemarszałek woj. śląskiego, Kazimierz Górski – prezydent Sosnowca, Łukasz Komoniewski – prezydent Będzina, Piotr Uszok – prezydent Katowic, Zbigniew Podraza – prezydent Dąbrowy Górniczej, Edward Lasok – prezydent Mysłowic, Jarosław Pięta – poseł na Sejm RP z Sosnowca oraz znani dziennikarze, goście i wykładowcy Humanitas – Tomasz Kammel i Marcin Meller, a także Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny.

  – Powiadomiliśmy już wszystkich nominowanych i mamy nadzieję, że podejmą oni wyzwanie. Przede wszystkim zaś wesprą wybrane przez siebie organizacje charytatywne. Warto podkreślić, że w kilka minut po opublikowaniu przez nas filmu w serwisie You Tube oraz na Facebooku, otrzymaliśmy informację z Biura Poselskiego Posła Jarosława Pięty, że chętnie podejmie wyzwanie. Prosi jednak o cierpliwość i nieco więcej czasu ze względu na udział w posiedzeniach komisji sejmowych. Jego odpowiedzi na Ice Bucket Challenge możemy spodziewać się tuż po weekendzie – informuje Izabela Kieliś.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mój IBC :)

   Helikaon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W Częstochowie dałem lokalny cel charytatywny: https://www.youtube.com/watch?v=bui6JxlRffA&feature=youtu.be ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepiej nogą orac pole niż sie uczyc w takiej szkole

   fghg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ot co .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama