Opery wystawią studenci i absolwenci Akademii Muzycznej

  Opery wystawią studenci i absolwenci Akademii Muzycznej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Opery Siostra Angelica Pucciniego oraz Telefon Menottiego wystawią w najbliższy weekend w Operze Śląskiej w Bytomiu studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach.
  Reżyserii jednoaktowej opery dramatycznej podjął się wybitny tenor Wiesław Ochman. Siostra Angelica to jedna z mniej znanych oper Giaccomo Pucciniego.

  Bohaterka opery, tytułowa Angelica, to zakonnica, która trafiła do klasztoru z powodu nieślubnego dziecka. Gdy w klasztorze pojawia się ciotka Angeliki z wieścią, że jej kilkuletni synek nie żyje, zakonnica postanawia popełnić samobójstwo. Zrywa w ogrodzie trujące zioła i przygotowuje z nich napój.
  Po zażyciu trucizny uświadamia sobie wielki grzech samobójstwa. Zrozpaczona wzywa pomocy Matki Boskiej. Drzwi kościoła otwierają się i staje w nich Madonna z chłopczykiem o jasnych włosach. Angelica wyciąga ręce do syna i umiera.

  Telefon - albo miłość we troje Gian Carla Menottiego to z kolei opera komiczna, również w jednym akcie. Skomponowana dla sceny Ballet Society, lekka komedia w stylu opera buffa, po premierze zebrała bardzo dobre recenzje. Dzięki temu po raz pierwszy w dziejach opera jako gatunek sztuki trafiła na Broadway. Jeden z szacownych teatrów broadwayowskich, specjalizujący się w przedstawieniach dramatycznych i musicalach, w 1947 r. wystawił razem Medium i Telefon.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama