Sport

Metalist Charków - Ruch Chorzów 1:0 [ZDJĘCIA, LIVE, ONLINE]...

Metalist Charków - Ruch Chorzów 1:0 [ZDJĘCIA, LIVE, ONLINE] Mecz Ruch - Metalist NA ŻYWO

TOK

Mecz Metalist Charków - Ruch Chorzów TRANSMISJA + RELACJA NA ŻYWO

Koniec. Ruch przegrał 0:1

114 minuta - Dalej 1:0 dla Metalista, Ruch może liczyć tylko na cud

105+1 minuta - 1:0 dla Matalista po rzucie karnym Cleitona Xaviera, który musiał bronić Kamil Lech

Sonda

Jaka drużyna przejdzie do fazy grupowej Ligi Europejskiej?

102 minuta - Kamiński dostał czerwoną kartkę za faul na Homeniuku, którego trafił w pięścią w głowę, zamiast w piłkę

101 minuta - Malinowski wybija piłkę z pustej bramki

96 minuta - Kułakow huknął zza pola karnego. Kamiński przerzucił piłkę nad poprzeczką

Gramy!

Koniec II połowy. Jest 0:0. Będzie dogrywka

90 minuta - Sędzia doliczył 3 minuty

89 minuta - Okazja dla Ruchu. Bramkarz Metalista świetnie obronił strzał Zieńczuka!

86 minuta - Kamiński broni strzał z dystansu Xaviera

83 minuta - Za Dziwniela wszedł Gigołajew, dwie minut wcześniej za Kowalskiego Włodyka

80 minuta - 10 minut do końca, ciągle 0:0. Będzie dogrywka?

70 minuta - Metalist przeprowadził już dwie zmiany. Jest oficjalna liczba widzów - 2548

64 minuta - Było groźnie w polu karnym Ruchu po koronkowej akcji gospodarzy. Obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę na rzut rożny

62 minuta - Dwa rzuty rożne Metalista z rzędu, Ruch się umiejętnie wybronił

57 minuta - Obraz meczu się nie zmienia. Metalist jest częściej przy piłce, ale nie zagraża bramce Ruchu

46 minuta - Zaczynamy II połowę

Koniec I połowy. W Kijowie 0:0

40 minuta - Dalej 0:0, ale w żółtych kartkach 1:0 dla Ruchu. Ukarany Starzyński

32 minuta - Kowalski przed szansą - został zastopowany w polu karnym!

29 minuta - Homeniuk uderzał głową po rzucie rożnym - bramkarz Ruchu na posterunku

27 minuta - Pierwszy celny strzał Metalista, ale Kamiński łapie piłkę bez problemu

21 minuta - Pierwszy celny strzał w meczu, ale uderzenie Zieńczuka za słabe. Kibiców trochę więcej niż na początku, około 4 tys.

14 minuta - Bramkarz Szust nieczysto trafia w piłkę po podaniu od obrońcy i Ruch ma rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło

12 minuta - na murawie leżał Babiarz, ale gra już wznowiona. Inicjatywa przy gospodarzach, ale bez groźnych akcji

4 minuta - Pierwsza interwecja Kamińskiego, który wyłapał wrzutkę w pole karne z głębi pola. Przy piłce Metalist, Ruch stara się przejąć piłkę na kontrę

1 minuta - gramy! Ruch na niebiesko, Metalist na żółto.

17.59 - zaraz zaczynamy. Na 70-tysięczym stadionie około tysiąca osób, w tym 150 kibiców Ruchu.

17.56 - Jacek Sroka przekazuje, że na niemal pustym stadionie grany jest hymn Metalista. Tekst piosenki wyświetlany jest na telebimie, bo widać nie wszyscy go znają

17.45 - kibice Ruchu pojawili się na stadionie w Kijowie: "Jesteśmy zawsze tam..."

17.32 - w Ruchu zagra Daniel Dziwniel, który uległ kontuzji w meczu z Lechem! Oto skład: Kamiński - Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski, Surma, Babiarz, Starzyński, Zieńczuk - Kuświk.

17.24 - nasz specjalny wysłannik do Kijowa Jacek Sroka informuje na Twitterze, że Metalist już się rozgrzewa. W Ruchu na razie ćwiczą tylko bramkarze. Ukraińcy wczoraj nie trenowali w Kijowie, bo padało i oszczędzali płytę

17.20 - na ogromnym Stadionie Olimpijskim w Kijowie na razie pustki. Na stadionie jest więcej stewardów niż kibiców...

17.10 - mamy 50 minut do meczu, a tu hit z Chorzowa, że Eduards Visnakovs podpisał trzyletni kontrakt z Ruchem.

17.30 - piłkarze Ruchu już na murawie

Metalist Charków - Ruch Chorzów - zapowiedź meczu:

Tydzień temu Ruch zremisował z Metalistem w Gliwicach 0:0. Działacze klubu z Chorzowa chcieli, aby rewanż był rozegrany poza Ukrainą. UEFA zgodziła się tylko na przeniesienie spotkania z Charkowa do Kijowa.

ZOBACZ KONIECZNIE:
    PRZED MECZEM METALIST - RUCH ZDJĘCIA ZE STADIONU

Kto przejdzie do następnej rundy Ligi Europejskiej? ZAGŁOSUJ W SONDZIE

Do stolicy Ukrainy wyjechało 19. zawodników. Niepewny występu jest jedynie lewy obrońca Daniel Dziwniel, który doznał urazu w ostatnim spotkaniu ligowym z Lechem Poznań.

Ruch Chorzów ma w Kijowie wiernego kibica. To Ukrainiec Kola [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Mecz Metalist - Ruch Chorzów 28.08.2014 o godz. 18

– Gramy tym samym składem od dłuższego czasu. Nie będzie wielu zmian w składzie. Jedyną niewiadomą jest występ Daniela Dziwniela. Nie mam powodów by zmieniać podstawową jedenastkę. Ten zespół grał bardzo długo w tym samym składzie. Każdy piłkarz jest bardzo ważny dla drużyny. Strata Daniela będzie odczuwalna, ale z drugiej strony dla jego ewentualnego zmiennika będzie to duża szansa, by pokazać przydatność do zespołu – stwierdził trener Niebieskich Jan Kocian, cytowany przez oficjalną stronę Ruchu.

- W Kijowie czujemy się bezpiecznie. Wszystko jest tu w najlepszym porządku - lotnisko, hotel, stadion - zapewnił Kocian, dodając:
    - Chcemy awansować, o premiach nie rozmawialiśmy.

Mecz Metalist Charków - Ruch Chorzów rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, gdzie odbył się finał Euro 2012. Sędziować będzie Francuz Tony Chapron.