Żywiec: Twój Ruch, Unia Pracy i SLD idą razem do wyborów w...

  Żywiec: Twój Ruch, Unia Pracy i SLD idą razem do wyborów w powiecie. Burmistrz Szlagor gratuluje

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Burmistrz Antoni Szlagor
  1/2
  przejdź do galerii

  Burmistrz Antoni Szlagor ©arc

  Komitet Wyborczy Wyborców „Żywieckiej Lewicy Samorządowej” będący efektem porozumienia partii Twój Ruch, Unii Pracy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych na Żywiecczyźnie. W wyborach na burmistrza Żywca lewica poprze Antoniego Szlagora.
  Porozumienie zostało podpisane kilka dni temu podczas spotkania przedstawicieli wszystkich sił lewicowych powiatu żywieckiego. Wzięli w nim udział Małgorzata Wojtaszek - przewodnicząca klubu Twojego Ruchu w powiecie żywieckim, Bożena Kotkowska - Sekretarz Generalny Rady Krajowej Unii Pracy, Andrzej Marszałek - przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  - Nie ma między nami konfliktu, dobrze się nam współpracuje, dlatego postanowiliśmy iść razem do wyborów - mówi Małgorzata Wojtaszek z Ruchu Palikota.

  "Porozumienie dla Żywiecczyzny ma według stron charakter wyjątkowy, historyczny, gdyż posiada w pełni wypracowane zasady równości dla stworzenia trwałej platformy współpracy dla szeroko rozumianej nowoczesnej lewicy samorządowej w regionie - napisano w zawartym porozumieniu.

  Komitet Wyborczy Wyborców „Żywieckiej Lewicy Samorządowej” jeszcze w czwartek lub piątek zostanie zarejestrowany. Do tego czasu Małgorzata Wojtaszek nie chce ujawniać nazwisk kandydatów, ale ujawnia, że komitet w wyborach na burmistrza Żywca poprze obecnego włodarza.

  - Bardzo się cieszę, że wszystkie ugrupowania lewicowe na Żywiecczyźnie porozumiały się i utworzyły Żywiecką Lewicę Samorządową. Składam gratulacje. Z mojego wieloletniego doświadczenia w sferze gospodarczej bardzo dobrze współpracowało mi z radnymi lewicowymi w mieście, powiecie i województwie. Wysoko oceniam ich inicjatywy i działania na rzecz mieszkańców. Udało mi się przy ich poparciu i zaangażowaniu zrobić wiele dobrych działań na rzecz naszego społeczeństwa. Życzę temu porozumieniu w wyborach samorządowych wielu sukcesów i deklaruję chęć współdziałania podobnie jak w przeszłości tak i na przyszłość - skomentował Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo