Wodzisław Śląski: 21-letni syn udusił ojca, a później...

  Wodzisław Śląski: 21-letni syn udusił ojca, a później zakopał jego ciało

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Michał K. został doprowadzony do policyjnego aresztu
  1/2
  przejdź do galerii

  Michał K. został doprowadzony do policyjnego aresztu ©arc.

  Ujawnione 23 sierpnia zwłoki mężczyzny w szklarni przy ulicy Szkolnej w Wodzisławiu należą do Aleksandra K. Zabił go jego własny syn, Michał.
  Makabra w Wodzisławiu: 21-letni Michał K., jest podejrzany o brutalne zamordowanie własnego ojca, Aleksandra. Mężczyzna pokłócił się z tatą, pobił go, a następnie udusił. Tragedia rozegrała się w nocy 11 sierpnia w domu przy ulicy Szkolnej. Po dokonaniu zabójstwa, Michał K. usiłował zatrzeć ślady zbrodni. Przeciągnął zwłoki do pobliskiej szklarni i tam zakopał w ziemi.

  - Później 21-latek, jak gdyby nigdy nic, wyjechał do Niemiec, dokąd cała rodzina, ojciec i matka, mniej więcej dwa lata temu wyprowadziła się - wyjaśnia nam oficer znający sprawę.


  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Morderstwo w Wodzisławiu ZDJĘCIA Syn udusił ojca. Ciało zakopał w szklarni i wyjechał do Niemiec


  23 sierpnia, a więc w ub. sobotę kuzynka rodziny K., która pod ich nieobecność opiekowała się domem, zauważyła rozgrzebaną ziemię w szklarni. Postanowiła to sprawdzić i natknęła się na zwłoki mężczyzny już w znacznym stanie rozkładu. Początkowo nikt nie przypuszczał, że mogą należeć do właściciela posesji...

  Policja sprawdzała tropy, zabezpieczyła na miejscu mnóstwo śladów. Parę dni później doszło do zatrzymania syna, który przedwczoraj był przesłuchiwany.

  - Przyznał się do zabójstwa, podał szczegółowe okoliczności zdarzenia. Jego zeznania trwały kilka godzin. Ze względu na dobro śledztwa nie podajemy okoliczności i motywów działania sprawcy - wyjaśnia prokurator Rafał Figura, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Wodzisła-wiu Śląskim.

  Michałowi K. grozi teraz dożywocie. Decyzją sądu rejonowego w Wodzisławiu mężczyzna wczoraj został aresztowany na 3 miesiące. Sąsiedzi państwa K. od nas dowiedzieli się, co stało się w domu przy Szkolnej 5.

  - Michał zabił pana Olka? Niech mnie pan przytrzyma, bo zemdleję - mówiła wstrząśnięta pani Gabriela, która przyjaźniła się z nieżyjącą już matką zamordowanego. - To była normalna, fajna rodzina - mówi.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama