Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej 2014 w Świerklańcu...

  Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej 2014 w Świerklańcu [WIDEO]

  mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej 2014 w Świerklańcu [WIDEO]
  1/4
  przejdź do galerii
  W Świerklańcu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej 2014. Areną zmagań około 60 zawodników z całej Europy jest 180-hektrarowy zabytkowy park wokół Pałacu Kawalera. Mistrzów Europy poznamy 31 sierpnia. ZOBACZCIE WIDEO
  Świerklanieckie zmagania arborystów rozpoczęły się w sobotę o godz. 8. Zawodnicy w parku rywalizują w pięciu równolegle rozgrywanych konkurencjach: pracy w koronie (work climb), ratownictwie (rescue), instalacji liny (throwline), wspinaczce na czas (speed climb) oraz wspinaczce po linie (footlock). Te konkurencje potrwają do późnych godzin popołudniowych (ok. godz. 17).  Najlepsi zawodnicy zostaną zakwalifikowani do konkurencji mistrzowskiej, która rozpocznie się 31 sierpnia od godz. 8. W niedzielę też zostaną przyznane puchary podczas powiatowo-gminnych Dożynek, w programie których znalazły się Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej w Świerklańcu. Nad zawodami patronat objął również Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach, którego przedstawiciel będzie obecny w Świerklańcu podczas mistrzostw.

  Organizatorami mistrzostw są Federacja Arborystów Polskich wraz z największą światową organizacją zrzeszającą arborystów – ISA (Interational Society of Arboriculture). Patronat objęła Gmina Świerklaniec. Imprezie towarzyszy również wystawa sprzętu wspinaczkowego oraz do pielęgnacji drzew, krzewów, trawników.

  Dwie pierwsze organizacje stawiają sobie za cel przybliżanie teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z pielęgnacją i ochroną drzew, zasadami bezpiecznej pracy w ich koronach, prawidłowym użytkowaniem specjalistycznego sprzętu oraz nowoczesnymi technikami stosowanymi w arborystyce.

  Popularyzacji tych zagadnień ma m.in. pomóc organizacja zawodów we wspinaczce drzewnej. Ich szczebel krajowy odbył się przed wakacjami w Gliwicach, zaś Świerklaniec gości 30 i 31 sierpnia najlepszych arborystów-wspinaczy z całego naszego kontynentu.

  Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej organizowane są już od kilkunastu lat. Świerklaniecka edycja ma wyłonić spośród około 60-osobowej grupy zawodników trzech najlepszych, którzy w przyszłym roku będą reprezentowali Europę na Mistrzostwach Świata we Wspinaczce Drzewnej. Poznamy ich w niedzielę. Puchary i nagrody zostana przyznane podczas powiatowo-gminnych Dożynek w Świerklańcu.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama