100 olimpijczyków w Parku Śląskim podczas Pikniku...

  100 olimpijczyków w Parku Śląskim podczas Pikniku Olimpijskiego

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piknik Olimpijski w Parku Śląskim
  1/3
  przejdź do galerii

  Piknik Olimpijski w Parku Śląskim ©Park Sląski

  Blisko 100 medalistów igrzysk olimpijskich spotka się z fanami sportu na Dużej Łące w Parku Śląskim. To właśnie tu 14 września odbędzie się 16. edycja Pikniku Olimpijskiego. W parku stanie między innymi skocznia narciarska i laserowa strzelnica biathlonowa. Będzie okazja, by spotkać m.in. medalistów z Soczi!
  PROGRAM PIKNIKU OLIMPIJSKIEGO

  Imprezę organizują wspólnie Polski Komitet Olimpijski i Park Śląski. - Liczymy, że śląska edycja Pikniku (do tej pory odbywał się w Warszawie - przyp. red.) zostanie dobrze przyjęta w tym regionie naszego kraju i stanie się cykliczna - mówi Tomasz Piechal z działu marketingu PKOL. - To nasza sztandarowa impreza. Przyciąga rzesze kibiców, przedstawicieli świata sportu, biznesu i polityki. Naprawdę warto tu być - zaprasza.

  Piknik jest okazją do zaprezentowania publiczności polskich medalistów olimpijskich. - Spodziewamy się ich blisko stu - przyznaje Piechal.

  - Gwiazdy polskiego olimpizmu, zawodników od lat wzbudzających w nas emocje swoimi heroicznymi wyczynami, można spotkać w takiej liczbie tylko na Pikniku Olimpijskim. To jedyna szansa zdobycia autografu czy też zrobienia popularnego w ostatnim czasie "selfie". Wielką atrakcją będzie możliwość zmierzenia się z którymś mistrzem w jednej z dziesiątek konkurencji, które przygotujemy - dodaje.

  Podczas imprezy na Dużej Łące odnajdziemy około 20 stanowisk promujących różne dyscypliny sportowe, m.in. wioślarstwo, jeździectwo, judo, kolarstwo, lekkoatletykę, łucznictwo i piłkę nożną.

  Na terenie Parku Śląskiego pojawią się także zimowe konkurencje. Powstanie tu skocznia narciarska i laserowa strzelnica biathlonowa. Do zabawy wśród zimowych stoisk zaproszono już medalistów olimpijskich z Soczi oraz polskich medalistów 2. Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, którzy kurat wrócą z chińskiego Nankinu.

  - W Strefie Idei Olimpijskiej, gościem będzie sobowtór inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich - Pierre'a de Coubertin. Kolejne będą strefy Nadziei Olimpijskich, Świat 1000 Uśmiechów z atrakcjami dla najmłodszych czy stanowisko armwrestlingowe dla prawdziwych twardzieli - zapowiadają organizatorzy.

  Natomiast w Strefie Tauron będzie okazja zobaczyć m.in. pokaz trików piłkarskich Pawła Skóry, trening narciarski na sucho prowadzony przez Tauron Bachleda Ski, czy pokazy ratownictwa górskiego.

  - Zaprezentują się tam także siatkarki MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, szczypiornistki KPR Ruch Chorzów oraz koszykarze Tauron Basket Ligi. A juniorzy żużlowi z Tarnowa pokażą motocykl używany w tym sporcie - dodają.

  Początek Pikniku Olimpijskiego zaplanowano na godzinie 12, a zakończenie około 18.30. Wstęp na całą imprezę jest wolny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama