Ważne
  Jarosław Kaczyński w Rybniku. Prezes PiS zachęca do...

  Jarosław Kaczyński w Rybniku. Prezes PiS zachęca do głosowania na Kloc [NOWE ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jarosław Kaczyński w Rybniku
  1/90
  przejdź do galerii

  Jarosław Kaczyński w Rybniku ©Katarzyna Śleziona

  Wybory uzupełniające do Senatu RP Rybnik 2014: Dzisiaj w Rybniku pojawił się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który zachęcał rybniczan do głosowania w wyborach uzupełniających w Rybniku do Senatu RP (odbędą się 7 września) na kadydatkę PiS-u, Izabelę Kloc. Zobaczcie nasze zdjęcia.

  Wybory uzupełniające do Senatu RP Rybnik 2014  W sobotę Rybnik odwiedził Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u, który zachęcał rybniczan do głosowania na kandydatkę PiS-u, Izabelę Kloc w wyborach uzupełniających do Senatu RP, które w Rybniku odbędą się już 7 września tego roku.

  - Wkrótce wybory uzupełniające do Senatu RP w Rybniku. Te wybory są bardzo ważne. Przykładamy do nich wielką wagę.
  Mam nadzieję, że tu rozpoczyna się nowa droga. Tutaj w Rybniku chcemy odnieść sukces, taki jak niedawno odniósł Bolesław Piecha. Rekomenduję nową kandydatkę, która będzie dobrze realizować interesy tego regionu, Śląska, osobę energiczną, kompetentną, która jest wierna tej ziemi. Dlatego popieramy panią poseł Izabelę Kloc, jako kandydata na senatora RP. Najważniejsze dla nas jest to, żeby ta ziemia miała dobrego reprezentanta – mówił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu z dziennikarzami tuż przed spotkaniem z mieszkańcami w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

  - Dziękuję za rekomendację panu prezesowi. Jestem dumna, że mogę być kandydatem tej ziemi, mojej ziemi, kochanej Ziemi Śląskiej, Rybnika, Mikołowa, Czerwionki-Leszczyn, ziemi, która mnie ukształtowała. Jestem Ślązaczka z dziada pradziada i jestem otwarta na każdego. Chciałabym aby na Śląsku wszyscy dobrze się czuli. Chciałabym, aby ta ziemia bardzo dobrze się rozwijała. Niestety, ta ziemia dzisiaj przeżywa trudny czas władzy Platformy Obywatelskiej. Nie tylko tam w Warszawie usłyszeliśmy taśmy, ale i tu, na Śląsku, władza Platformy Obywatelskiej wyczynia niedobre rzeczy. Dziś ta reprezentacja Platformy Obywatelskiej w Warszawie reprezentuje tylko swoje interesy. Kiedyś pytałam nawet panią minister Bieńkowską: „Co zrobi dla Śląska”? Powiedziała, że nie będzie specjalnie pochylać się nad województwem śląskim. Te słowa są zapisane w scenogramie sejmowym. Chciałabym powiedzieć, STOP Platformie Obywatelskiej na Śląsku, STOP Platformie Obywatelskiej w Polsce, czas na zmiany, a te zmiany zaczynamy na Śląsku – mówiła do dziennikarzy Izabela Kloc, kandydatka PiS-u na stanowisko senatora w nadchodzących wyborach uzupełniających do Senatu RP, które odbędą się 7 września w Rybniku.

  Prezes Kaczyński powiedział także, że trzyma kciuki za Donalda Tuska w walce o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. - Nasze stanowisko, nie żartuję, jest takie, że popieramy Polaków. Chcemy, aby Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej, bo Polsce to się należy – mówił prezes PiS-u. - Liczę na to, że jeśli dojdzie do tego wyboru, to odczuje to nie tylko Donald Tusk, ale i odczuje to przeciętny Polak, który płaci niezwykle dużo za gaz – dwa razy więcej niż w Europie; że odczują to rolnicy, którzy otrzymają te same dopłaty, jak ci na zachód od naszych granic; że odczują to wszyscy Polacy, których szanse rozwojowe są ograniczane poprzez pakiet klimatyczny, który nie ma żadnego sensu i z punktu merytorycznego jest bzdurą. Mam nadzieję, że będzie się twardo zabiegać o polskie interesy – mówił prezes Kaczyński.

  Co po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej? Rząd techniczny, przedterminowe wybory? - pytali się dziennikarze? - Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Jeśli spojrzeć na to, z punktu widzenia Polski, to dobrze byłoby, gdyby powstał rząd dużo lepszy niż ten, który jest w tej chwili, bo jest to rząd bardzo słaby, skandalicznie słaby – mówił prezes PiS-u. Co potem? Donald w Brukseli, a Ewa Kopacz zostaje premierem? Dobry pomysł? - pytali dziennikarze? - Proszę mnie zwolnić od odpowiedzi na to pytanie. Jestem grzeczny wobec kobiet – uciął krótko prezes Kaczyński.

  Co ciekawego reprezentanci PiS-u mieli do powiedzenia rybniczanom w rybnickim teatrze?
  - Stawka nadchodzącego cyklu wyborczego jest prosta. Tą stawką jest zmiana w Polsce. Tą stawką jest Polska. Polska od 7 jest w rękach niekompetentnych. Ta ekipa chce utrzymać władzę. Dla społeczeństwa ta władza potrafi manipulować. Mamy kolejne afery, które potem są chowane "pod dywan". Stan naszego państwa często opisywany jest jako nieprawdziwy, a czasem nawet radykalnie nieprawdziwy - "białe określane jest jako czarne", a "czarne jako białe". Problemy poszczególnych grup społecznych, regionów, w tym Śląska są niezauważane. Dzięki tej niezwykłej propagandzie ta władza może funkcjonować, ale mamy nadzieję, że to się skończy, że będzie zmiana. A tą zmianę trzeba gdzieś rozpocząć. Dobrze, że już 7 września tę zmianę możemy rozpocząć w Rybniku, w okręgu rybnickim. Trzeba z tej szansy skorzystać. Trzeba dać Polsce wybór. Trzeba dać Polsce wybór Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba dać Polsce wybór Izabeli Kloc - mówił w sobotę Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w rybnickim teatrze na spotkaniu z mieszkańcami.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Jarosław Kaczyński w Rybniku: chcemy, żeby Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej


  Wkrótce podamy więcej informacji! Zostańcie z nami!


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozwiazac senat

   bercik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   rozwiazac caly ten senat bo to banda darmozjadow

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarosław Kaczyński w Rybniku. Prezes PiS zachęca do głosowania na Kloc

   Stały 59

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Kłamstw i oszustw wodzusia c.d, chociażby to: »Kiedyś pytałam nawet panią minister Bieńkowską: „Co zrobi dla Śląska”? Powiedziała, że nie będzie specjalnie pochylać się nad województwem śląskim. Te...rozwiń całość

   Kłamstw i oszustw wodzusia c.d, chociażby to: »Kiedyś pytałam nawet panią minister Bieńkowską: „Co zrobi dla Śląska”? Powiedziała, że nie będzie specjalnie pochylać się nad województwem śląskim. Te słowa są zapisane w scenogramie sejmowym«, a gdyby było odwrotnie, to widzielibyśmy pianę i słyszeli jego "święte" oburzenie nad krzywdą PISiego matecznika na ścianie wschodniej na zakamuflowanej opcji i na innych jego ulubionych anty śląskich inwektywach kończąc.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamkli go

   Alik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Za co Jarosława zamkli w Rybniku ? miał być szefem Rady Europejskiej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy będę miał Alzheimera...

   zak1953 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   zagłosuje na PiS i prezesa Kaczyńskiego, bo nie będę pamiętał jego premierowania i efektów tamtych rządów. W końcu nikt nam tyle nie da, ile pan prezes obieca, szczególnie w zakresie państwa prawa...rozwiń całość

   zagłosuje na PiS i prezesa Kaczyńskiego, bo nie będę pamiętał jego premierowania i efektów tamtych rządów. W końcu nikt nam tyle nie da, ile pan prezes obieca, szczególnie w zakresie państwa prawa i gospodarki. A kto wie, może po kolejnych rządach prezesa ludzie się wkurzą na tyle, aby popędzić kota całej obecnej klasie politycznej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kartofel w Rybniku?

   Jorguś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   A co tam wariatenhaus luftowali? Podobno ta Klockenbaum Kartoflowi skorka głaskała, jyno nie tam kaj miała.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polak jak fana

   Nie nalezy sie temu dziwic, bo Polak jest jak choragiewka (po naszymu fana).=Śmiech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1


   Polak jak fana

   +4 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Salzhering (gość) • 30.08.14, 15:51:07

   Nie nalezy sie temu dziwic, bo Polak jest jak choragiewka (po naszymu fana).

   odpowiedzi (0)...rozwiń całość


   Polak jak fana

   +4 / -1
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Salzhering (gość) • 30.08.14, 15:51:07

   Nie nalezy sie temu dziwic, bo Polak jest jak choragiewka (po naszymu fana).

   odpowiedzi (0)
   skomentuj
   bo Po lak jest jak choragiewka=sPOlegliwy DO KASY PONA I KUL TUR ALNY DO ZABORCY Z ruSS

   +1 / 0
   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   777 BUUSEK AVANSO WAŁ ZA ŚLONSK I PRZEMYSŁ LIKFIDACJA KO palń HUt stoczni (gość) • 30.08.14, 17:45:59

   TUSSEK ZA SPRZEDASZ RESZTY KRAYU i ZADURZYNIE NA 10 PO KO lyni i RUFNe SZCZANSE DO ZŁODZIEJI BEZ PRAWA OBRONY. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ha ha ha małpy raśiowe się pienią

   Śmiech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 19

   a wczoraj w Mikołowie każdy kto chciał mógł wejść na spotkanie z Prezesem a żadnej małpy raśiowej co chciałaby protestować nikt nie widział. Małpy gorzelikowe odważne są tylko w internecie hahaha


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmiech

   hahahaha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nie równej mie z twoim stadem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmiech

   hahahaha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   za to były same PIS-owskie orangutany

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   twoj stary

   zajączek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   mioł to zrobic na ruła z pieca !!a tak momy teraz takigo puloka jak ty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   smiech

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   a fto by chciol takigo ciula trefic?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Mikolowie na jarmarku kupili my koza....

   Fridka Nowoczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   ...a jak my do dom prziszli, to bol to Kartofel..........


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przetłumacz to małpo raśiowa

   Śmiech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 15

   na polski, bo ani śmiać się z tego nie można bo takie g******


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naucz sie naszy godki - smiech - to pogodomy!

   Fridka Nowoczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Co ejs je jednokomorkowiec ...smiech... i gupi jak lewy szczewik - toch wiedziala. Ale, co arze tak?
   Mozno, jak Kartofla podlyczom, zwolni sie miejsce w Rybniku do ciebie - boroku!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   smiech

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   to po co sam udupie jedyn motlosz,
   jak nic niy poradzisz poskopic?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wybory ,Jarek i Kloc

   wyborca. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Szkoda że go jakiś kloc niy przywalił , a były jakieś gwizdy,to bezczelny zakamuflowany opcjonista narodowiec Żoliborski.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skreślę wężykiem posłów chcących być senatorem

   przyzwoity patriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   trzech posłów chcących zostać senatorem z Rybnika skreślę w wyborach wężykiem , ponieważ haniebnie chcą opuścić posterunek pracy w Sejmie wyznaczony uprzednio przez swoich wyborców. Gdzie u nich...rozwiń całość

   trzech posłów chcących zostać senatorem z Rybnika skreślę w wyborach wężykiem , ponieważ haniebnie chcą opuścić posterunek pracy w Sejmie wyznaczony uprzednio przez swoich wyborców. Gdzie u nich poczucie obowiązku i chęć służenia Ojczyźnie. Interes partyjny ważniejszy od dobra Polski?! Prywata musi być ukarana , solidarnie skreślam wszystkich !!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niczym nie ryzykują

   wito (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Powinno być tak, że jak chcesz startować do wyborów musisz się zrzec mandatu posła, senatora czy innego darmozjada. Ciekawe ilu by się zdecydowało?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JAK NIYMOSZ ROBOTY A RODZINA GŁODUJE

   777 PATRIA TO NIY PARTIA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   IDZ NA POLITYKA ZA WSZE JA KOś KLIKA KOteRYJA I WATACHA CIE PRZIJMIE PO znaJO MOśći ULEGŁOSCI I WYSSZCZEKANIU KUNDLA POLACKIGO.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama