GieKSa podbiła Płock i jest tuż za podium [RELACJA]

r.mus
Zespół GKS Katowice odniósł drugie z rzędu zwycięstwo na wyjeździe i dołączył do czołówki pierwszoligowej tabeli. Liderem klasyfikacji strzelców został Grzegorz Goncerz.

GKS Katowice pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 2:0, po dwóch golach Grzegorza Goncerza. Piłkarz z Bukowej został dzięki temu liderem klasyfikacji strzelców - w tym sezonie już sześciokrotnie posyłał piłkę do siatki rywali.
Zespół Kazimierza Moskala wygrał bezdyskusyjnie. Gospodarze nie mieli wielu okazji, by sprawdzić formę Antonina Bucka, któremu dopisało także szczęście, gdy Piotr Wlazło trafił w poprzeczkę. GieKSa miała szansę wygrać wyżej, ale jej zawodnikom brakowało precyzji. Nie miał takich problemów Goncerz: w doliczonym czasie pierwszej połowy pokonał bramkarza płaskim strzałem z pola karnego, a w 78 minucie uderzeniem głową.
Dzięki trzem punktom katowiczanie dołączyli do czołówki tabeli. W następnej kolejce zmierzą się na własnym boisku z Wigrami Suwałki (sobota, godz. 18).