Częstochowski PKS

  Częstochowski PKS przejmie warszawska firma

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z dworca w Częstochowie autobusy wyjeżdżają na 375 tras

  Z dworca w Częstochowie autobusy wyjeżdżają na 375 tras ©Fot. Janusz Strzelczyk

  Już niedługo autobusy PKS z Częstochowy zmienią właściciela. Ministerstwo Skarbu Państwa zgodziło się, aby firmę kupiła warszawska spółka Veniro.
  Z dworca w Częstochowie autobusy wyjeżdżają na 375 tras

  Z dworca w Częstochowie autobusy wyjeżdżają na 375 tras ©Fot. Janusz Strzelczyk

  Formalnie Veniro ma prawo złożenia oferty kupna akcji przewoźnika. Spółka nie miała konkurencji, bo nikt inny nie zgłosił się na ogłoszenie MSP o sprzedaży PKS-u w Częstochowie.

  Częstochowski PKS wozi rocznie prawie 9 milionów ludzi. Pasażerowie liczą na jego przetrwanie w powiatach częstochowskim i kłobuckim.

  - By wydostać się z moich Iwanowic (pow. kłobucki), trzeba skorzystać z autobusu PKS-u. To najpewniejszy środek transportu, by np. dojechać na czas do szkoły w Częstochowie - mówi Anna Kowal.
  Tymczasem spółka Veniro. która prawdopodobnie przejmie częstochowskiego przewoźnika, nie zdradza planów.

  - Przeprowadzimy własny audyt częstochowskiej firmy. Teraz nie powiemy, jakie są nasze zamierzenia w stosunku do PKS-u w Częstochowie - mówi Ewa Wierzchowska z Veniro.

  Przedstawiciele częstochowskiej firmy mają nadzieję, że prywatyzacja pozwoli mu przetrwać na rynku, choć PKS ma kiepską sytuację finansową. - 2010 rok zamknęliśmy stratą ok. 2 mln zł - mówi Anna Cekus, główna księgowa PKS-u.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PKS przejmie Veniro

   Pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

   Miejmy nadzieję, że firma Veniro zrezygnuje z obsługi podmiejskich. Mam nadzieję, że wróci MPK i zaproponuje solidną obsługę. PKS nie dba o pasażera- wystarczy pierwszy lepszy przykład- w weekend...rozwiń całość

   Miejmy nadzieję, że firma Veniro zrezygnuje z obsługi podmiejskich. Mam nadzieję, że wróci MPK i zaproponuje solidną obsługę. PKS nie dba o pasażera- wystarczy pierwszy lepszy przykład- w weekend nie ma jak się dostać do Cz-wy. Niech dalej tak robią i narzekają, że mają straty. Tak naprawdę to pieniędzy mają głównie na podmiejskich do Gmin: Konopiska, Blachownia, Mstów.Gdyby nie to dawno by leżeli.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama