Szczyrk zrobił krok, by Słowacy zainwestowali w nowe wyciągi...

  Szczyrk zrobił krok, by Słowacy zainwestowali w nowe wyciągi w Beskidach

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radni gminy Szczyrk podjęli uchwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. To umożliwi prace słowackiej grupie TMR.
  Rzutem na taśmę, jeszcze przed końcem wakacji, szczyr-kowscy radni zwołali nadzwyczajną sesję, by podjąć uchwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystko po to, by Słowacy z Tatry Mountain Resorts, którzy zostali właścicielami Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w Czyrnej, mogli zacząć inwestować. Radni przyjęli uchwałę, która rozpoczyna procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Szczyrku.
  Zmiany obejmują rejony miejscowości, w których słowacki inwestor zamierza budować m.in. wyciągi kanapowe. Uchwała kompleksowo traktuje proponowane przez Słowaków inwestycje - znalazły się w niej bowiem także kwestie ujęć wody i linii energetycznych.

  - To tak naprawdę pierwszy krok do tego, by Słowacy mogli ruszyć z inwestycjami. Można powiedzieć, że teraz dopiero zaczynamy - przyznał Antoni Byrdy, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczyrku.

  Proces zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Szczyrku potrwa około półtora roku. Słowacki inwestor pierwsze wyciągi będzie mógł postawić najwcześniej w 2016 roku. Słowacy chcą zainwestować w Szczyrku 185 mln zł.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nareszcie coś drgęło

   krakowiaczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   super, wreszcie mekka prawdziwych narciarzy będzie się rozwijać. Już mam dość tłoku i cenowego horrou w Białce Tatrzańskiej. Chce w końcu w prawdziwe narciarskie tereny powrócić.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama