Gabriel Gietzky nowym dyrektorem Teatru Dzieci Zagłębia w...

  Gabriel Gietzky nowym dyrektorem Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Będą zmiany

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gabriel Gietzky
  1/2
  przejdź do galerii

  Gabriel Gietzky ©Arc Polskapresse

  Nowy dyrektor będzińskiego Teatru im. Jana Dormana zaczyna od rekonesansu i spotkania z zespołem. Później wprowadzi pierwsze zmiany.
  29 sierpnia prezydent Będzina Łukasz Komoniewski oficjalnie zakończył konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Po dziewięciu latach pracy na stanowisku dyrektora naczelnego i artystycznego odchodzi Dariusz Wiktorowicz. Jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu Wiktorowicz zapewniał, że chciałby kontynuować swoją pracę w TDZ w Będzinie, dlatego również wystartował w zmaganiach o fotel nowego dyrektora, którego wybierała komisja pod przewodnictwem wiceprezydent Darii Paterek. Do konkursu stanęło 13 kandydatów. Dwóch zostało odrzuconych z powodu niedopełnienia wymogów formalnych.

  Nowy dyrektor dziś spotka się z zespołem aktorów. Dopiero wtedy rozpocznie rekonesans. Jednocześnie zapowiada on zmiany. Jakie?

  - Mam nadzieję wprowadzić kilka zmian. Najpierw jednak muszę przyjrzeć się sytuacji od wewnątrz. Z pewnością będę chciał kontynuować to, co zaplanował dotychczasowy dyrektor. Wszystko zależy także od możliwości finansowych - tłumaczy Gabriel Gietzky, nowy dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. - Pomysłów mam bardzo dużo, muszę jednak ocenić, co realnie będzie możliwe do zrealizowania. Chciałbym poszerzyć działalność teatru zarówno artystyczną, jak i wystawienniczą. Być może rozbudować scenę dla dorosłych - dodaje Gietzky.

  Dlaczego Gietzky chce pracować w Będzinie?

  - Pielęgnuję pozycję outsidera i lubię mieć przestrzeń do wykazania się. Fascynują mnie nowe zadania. Mam już na swoim koncie pewne osiągnięcia, mniejsze i większe. Jedni mogą je uznawać, inni nie. Prawda jest taka, że zaczynałem od teatru lalek i to zawsze we mnie drzemało, a teraz będę mógł to rozwinąć. Ta przestrzeń nie jest mi po prostu obca. Poza tym lubię pielęgnować mój konformizm teatralny - kończy.

  Gabriel Gietzky to absolwent PWST we Wrocławiu (Wydział Lalkarski) i Akademii Teatralnej w Warszawie ( Wydział Reżyserii Dramatu). Zrealizował jako reżyser m.in. spektakle: "Dziady" wg A. Mickiewicza w Teatrze Miejskim w Gdyni, "Przytuleni" J. Gardella we Wrocławskim Teatrze Współczesnym czy "Korio-lan" W. Shakespeare'a w Teatrze Powszechnym w Warszawie.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bosky Geitzky

   wielbiciel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Geitzky jest Bosky!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gabriel

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18

   W Biblii i Koranie Gabriel ukazuje się w postaci męskiej, ja jednak zawsze widuję ją jako kobietę. To rozsądne, by jako anioł matek Gabriel był kobietą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama