Mecz Finlandia - Kuba 3:2. FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce w Katowicach [RELACJA LIVE]

Krzysztof Górka, JAC
Przed meczem Finlandia - Kuba
Przed meczem Finlandia - Kuba Arek Gola
FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 w Katowicach: W drugim meczu w grupie B siatkarskich mistrzostw świata o godzinie 16:30 Finlandia zmierzy się z reprezentacją Kuby. DziennikZachodni.pl prowadzi relację na żywo. Mecz będzie można oglądać na kanale Polsat Volleyball 1.

Mecz Finlandia - Kuba NA ŻYWO:

19.06 Finowie wygrywają piątego seta 15:12 i cały mecz 3:2. Niespodzianka w Katowicach

19.05 Meczbol dla Finów. Prowadzą 14:11

19.00 Finowie są o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki. Prowadzą z wicemistrzami świata 13:9

18.55 Tie-break jest bardzo zacięty. Kubańczycy słabą w oczach. Finlandia prowadzi po zmianie stron 8:6

18.45 Finowie wygrywają czwartego seta 25:23 i doprowadzają do tie-breaka.

18.40 Zryw Finów, którzy doprowadzają do remisu 17:17

18.30 W czwartym secie znów dominują Kubańczycy, którzy bardzo dobrze serwują. Kuba prowadzi 13:7

18.15 Finowie wygrywają seta po zaciętej końcówce 27:25 i wracają do gry.

18.00 Finowie grają coraz lepiej i obejmują prowadzenie 14:12. Zdenerwowany trener Kuby wziął czas.

17.50 Na razie rywalizacja w tej partii jest bardzo zacięta. Po pierwszej przerwie technicznej Kubańczycy prowadzą 8:7

17.40 Początek trzeciego seta

17.30 Finowie grają w MŚ po raz pierwszy od 1982 roku i wyraźnie brakuje im ogrania w takiej imprezie. Kuba wygrywa drugiego seta 25:21

17.25 Finowie bombardują Kubańczyków zagrywką i przewaga rywali maleje do czterech punktów (16:20). Trener Kuby bierze czas

17.20 Kuba prowadzi 16:9 i pewnie zmierza po wygraną w drugim secie.

17.15 Kubańczycy dominują na parkiecie. Wicemistrzowie świata prowadzą 10:6

17.08 Początek drugiego seta

17.03 Kubańczycy wygrywają pierwszego seta 25:18

17.00 Kubańczycy grają w Katowicach mocno odmłodzonym składem, ale w końcówce seta to oni dominują na parkiecie. Kuba prowadzi już 21:15 i raczej już nie przegra tego seta.

16.50 Początek meczu jest bardzo zacięty. Na razie na tablicy wyników jest remis 13:13.

16.40 Faworytem spotkania są Kubańczycy, którzy w rankingu FIVB zajmują 7. miejsce, a Finowie są dopiero na 26 pozycji. Skandynawowie mają za to przewagę na trybunach, bo w Spodku wspiera ich dwa tysiące kibiców.

16.35 Rozpoczynamy relację z meczu Kuba - Finlandia w katowickim Spodku

FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 w Katowicach

ZOBACZ KONIECZNIE:
GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ

Jeżeli chodzi o dotychczasowe sukcesy na mistrzostwach świata lepszym dorobkiem mogą pochawlić się kubańczycy, którzy zdobyli dwa srebne i dwa brązowe medale i to oni są stawiani w roli faworytów. Historycznym osiągnięciem finów jest natomiast 11.miejsce wywalczone w 1952 roku. Dużym atutem drużyny ze Skandynawii są natomiast zagorzali kibice, którzy licznie pojawili się w Katowicach.

GDZIE OGLĄDAĆ MECZ FINLANDIA - KUBA NA ŻYWO
Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4