Finowie opanowali Katowice ZDJĘCIA Fani przyjechali na FIVB...

  Finowie opanowali Katowice ZDJĘCIA Fani przyjechali na FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kibice z Finlandii opanowali Katowice
  1/12
  przejdź do galerii

  Kibice z Finlandii opanowali Katowice ©Arek Gola

  FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce 2014 w Katowicach: Ubrani w biało-niebieskie koszulki Finowie nic sobie nie robią z wrześniowego chłodu. Kilka tysięcy fanów siatkówki zjechało do Katowic na mecze swojej drużyny
  Blondwłosi Skandynawowie są najbardziej widoczną (na razie) grupą kibiców siatkówki, którzy przyjechali do Katowic na Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014.

  - Jest nas podobno 3 tysiące - chwali się Matti, którego wraz z grupą znajomych z okolic Turku (jeden pan, w różowej koszulce jest z Helsinek) spotkaliśmy w poniedziałek ok. 13 pod Spodkiem. Choć dopiero za pół godziny miał się zacząć pierwszy mecz w Spodku, i to Brazylia-Niemcy, pod halą zbierali się już Finowie. Czekali na mecz Finlandia-Kuba, który miał się rozpocząć o 16.15.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  MECZ FINLANDIA - KUBA NA ŻYWO + RELACJA + ZDJĘCIA


  Finowie, nawet jak przyjechali do Katowic bez atrybutów kibica, chętnie zatrzymywali się przy stoisku z gadżetami, które ustawiło się już w przejściu podziemnym pod Rondem. Jussi Savolainen i Jonni Rakkonen z Tampere w Finlandii, tuż po zakupie szalików z napisami Finland i Suomi, chętnie zgadzają się na zrobienie im zdjęcia. - Czekajcie, tylko zgaszę papierosa - mówi Jonni.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  GDZIE OGLĄDAĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE W KABLÓWCE? I ZA ILE?


  ZOBACZ TUTAJ:
  TERMINARZ ROZGRYWEK MISTRZOSTW ŚWIATA W SIATKÓWCE 2014


  Fińscy kibice, w 90 proc. mężczyźni, z nieodłączną puszką (polskiego) piwa w ręce, są wyluzowani. W koszulkach z napisem Suomi (po fińsku Finlandia), w krótkich spodenkach albo rybaczkach, zawsze w grupach, ze spokojem czekają na występ swojej reprezentacji. - Nie trzeba nam życzyć powodzenia, bo jesteśmy najlepsi - śmieją się. Jedna z nielicznych pań, Mario, czeka na mecz już w pełnym rynsztunku, ubrana w biało-niebieską perukę z warkoczykami, śmieszne okulary w barwach Finlandii.

  Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
  Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4


  Do Katowic przyjechali na tydzień, od niedzieli do niedzieli. Mieszkają w hotelach w Katowicach albo ościennych miastach. - My mieszkamy w Bytomiu - mówi po angielsku Matti. - Tu przyjechaliśmy dziś taksówką. Mamy co prawda zapewnione autokary, ale one przyjeżdżają z hotelu bezpośrednio przed meczem, a my chcieliśmy przyjechać wcześniej, żeby się trochę tu pokręcić - mówi. Finowie, jak na grzecznych Skandynawów przystało, po polsku znają tylko jedno słowo (a przynajmniej do tego się przyznają): "dziekuja". - Dla nas wasz język jest bardzo trudny, za dużo w nim dzdzdz i szzcz - śmieje się Matti.

  Przed Spodkiem o 13.00 nie było tłumów. Ludzie z biletami wchodzili do Spodka, chętnych na oglądanie meczu Brazylia-Niemcy na wielkim telebimie praktycznie nie było. Może to kwestia wczesnej godziny albo początku roku szkolnego...


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama