MŚ 2014 mecz Polska - Australia: druga wygrana biało-czerwonych [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE]

Krzysztof Górka/ Rafał Musioł
Mecz Polska - Australia już za nami - wygraliśmy 3:0! Biało-czerwoni w swoim drugim występie na mistrzostwach świata w siatkówce znów pokazali koncertową grę! Na naszej stronie znajdziecie zapis relacji live z tego spotkania.

3:0 - do 22, na koniec zobaczyliśmy atak Kłosa. W czwartek gramy z Wenezuelą. Nie trzeba Wam mówić, kto będzie zdecydowanym faworytem... A więc do przeczytania pojutrze!

2:0 i 24:21 - Antiga bierze czas. Pierwszego seta wygraliśmy do 17, drugiego do 19, teraz do 21?

2:0 i 24:21 - Edgar jeszcze podbija sobie statysttik

2:0 i 24:18 - to już właściwie koniec

2:0 i 22:17 - Australijczycy już wiedzą, że autokar do hotelu czeka pod szatnią

2:0 i 21:16 - już za chwileczkę, już za momencik...

2:0 i 20:16 - Wlazły uderza tak, że trener Australijczyków chce o tym porozmawiać z zespołem

2:0 i 17:14 - siedem punktów do końca.

2:0 i 16:13 - Winiarski tak huknął serwisem, że konieczne było sprawdzenie zapisu wideo. Bez wątpliwości, piłka w boisku!

2:0 i 14:12 - nawet kibice chyba przestali dopingować tak żywiołowo. Nie chcą tak szybko iść do domu?

2:0 i 12:9 - jedyne pytanie brzmi kto zdobędzie więcej punktów: Mika czy Edgar?

2:0 i 10:7 - wiadomo, że dopóki piłka w grze... Ale w tym meczu nic niespodziewanego się już nie ma prawa wydarzyć.

2:0 i 8:6 - Edgar zdobył 14 punktów z ataku i jeden blokiem. Ale przy serwisie się pomylił i 1/3 ostatniego seta już za nami.

2:0 i 5:5 - można odnieść wrażenie, że przeciw Polakom gra tylko Edgar. Ale jak już gra, to mamy z nim kłopoty

2:0 i 5:3 - blisko, coraz bliżej. Australijczycy mają problem z odbiorem zagrywki Nowakowskiego.

2:0 i 2:0 - 23 punkty do końca meczu!

Francuzi z Włochami też już prowadzą 2:0! Oba sety do 20.

2:0 - set wygrany do 19. A Włosi z Francją przegrywają 0:1 i 16:22!

1:0 i 24:19 - goście odbijają się od bloku Winiarski-Nowakowski. Ostatni?

1:0 i 22:19 - wizja zaczyna stawać się rzeczywistością. Teraz naradzają się Australijczycy.

1:0 i 20:19 - Antiga bierze czas. Chyba jednak miał inną wizję końcówki tego seta.

1:0 i 20:19 - Zagumny wraca na boisko.

1:0 i 20:17 - selekcjoner na pewno wie co robi. Od tego momentu wygraliśmy trzy z czterech piłek.

1:0 i 17:16 - Antiga robi zmiany: Drzyzga za Wlazłego i Konarski za Zagumnego. Jest już pewny, że będzie 2:0?

1:0 i 17:15 - wszystko zaczyna zmierzać w kierunku kolejnej piłki setowej

A Francuzi radzą sobie z Włochami także w 2 secie, tam jest 16:10

1:0 i 16:13- Włazły najpierw serwuje, a potem po akcji wbija gwóźdź do parkietu i funduje nam kolejną przerwę techniczną.

1:0 i 15:13 - Polacy znów zaczęli grać na serio i zamiast kombinować atakują. Efekt jest natychmiastowy.

1:0 i 12:13 - zespół Antigi poczuł się chyba zbyt pewnie, co wykorzystali rywale.

1:0 i 9:9 - Australijczycy znów się podrywają. Na trybunach "Polska, biało-czerwoni"

1:0 i 8:6 - Zagumny plus Winiarski równa się przerwa techniczna

1:0 i 6:6 - na razie starcza, głównie za sprawą Edgara. Polacy pytają nawet challengu, ale ten też staje po stronie gości.

1:0 i 6:4 - podobnie jak w pierwszym secie, Australijczycy znów początkowo stawiają pewien opór. Na jak długo?

1:0 i 3:1 - w grze nic się nie zmienia. Teraz punktują Winiarski i Wlazły

A Francuzi właśnie ograli w pierwszym secie Włochów 25:20

25:17 - pierwszy set dla Polaków. Australijczycy mieli już dość gry i zepsuli zagrywkę.

24:15 - teraz już mogą krzyczeć: ostatni, ostatni

22:14 - co bardziej zapalczywi kibice krzyczą już ostatni, ostatni

20:13 - Mika dzieli i rządzi. Zespół z Antypodów może tylko go podziwiać, ale na pewno nie zatrzymać

19:12 - trener Australijczyków bierze czas. Dzięki temu ten set potrwa nieco dłużej.

17:12 - Australijczycy ugrali już tyle punktów, co Włosi w trwającym równocześnie meczu z Francuzami. I są dokładnie w takiej samej sytuacji jak Italia.

16:10 - mecz pod kontrolą biało-czerwonych. Wlazły też już wchodzi na najwyższe obroty

12:7 - rozpędzeni biało-czerwoni robią co chcą! Zespół ciągnie młody Mika!

10:5 - dwie akcje Miki, raz atak, raz obicie bloku!

8:5 - zespół Antigi szybko zafundował nam pierwszą przerwę techniczną

7:4 - jedenasta piłka przyniosła najdłuższą wymianę w meczu. Wygraną przez Polaków

5:3 Australijczycy zbierają się w sobie i zaczęli grę punkt za punkt

2:0 Serwis Zagumnego, potem podwójny blok i błędy Australijczyków. Prowadzenie Polaków, kibice w euforii

20.19. Zespoły ustawiły się do hymnów.

20.14. Już za minutę rozpocznie się mecz Polska - Australia. To drugie spotkanie biało-czerwonych, którzy mundial rozpoczęli od rozbicia Serbów na Stadionie Narodowym. Na dzień dobry zwycięstwo odnieśli także nasi dzisiejsi rywale, którzy pokonali Kamerun.

W meczu otwarcia biało-czerwoni, niesieni dopingiem ponad 60-tysięcznej publiczności, w znakomitym stylu pokonali Serbów 3:0. Takim samym rezultatem na korzyść Australijczyków zakończył się ich pierwszy mecz na mistrzostwach, ale mierzyli się oni z Kamerunem,który w tym turnieju stawiany jest w roli kopciuszka. W wieczornym spotkaniu to nasza reprezentacja będzię faworytem a dodatkowym atutem mogą być kibice, którzy licznie zgromadzą się w Hali Stulecia.