Katowice: Unia da ponad 60 mln. zł na zajęcia dodatkowe w...

  Katowice: Unia da ponad 60 mln. zł na zajęcia dodatkowe w szkołach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  62 mln zł unijnego wsparcia na organizację zajęć pozalekcyjnych oraz poprawę bazy dydaktycznej mają do wykorzystania śląskie szkoły podstawowe do 2013 r. Środki pochodzą z programu operacyjnego Kapitał Ludzki.
  W środę w gmachu Sejmu Śląskiego przedstawiciele instytucji prowadzących szkoły podstawowe - zarówno publiczne, jak i niepubliczne - a także ich dyrektorzy i nauczyciele brali udział w konferencji na temat indywidualizacji nauczania i wychowania najmłodszych uczniów. Tego dotyczy jedna z części programu Kapitał Ludzki.

  Do 2013 r. woj. śląskie ma na te cele do wykorzystania 61,9 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację zajęć dodatkowych dla dzieci szczególnie uzdolnionych lub dzieci z dysfunkcjami w pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej, a także na dostosowanie bazy dydaktycznej.


  Unijna pomoc w ramach programu "Kapitał Ludzki" może objąć 1228 szkół podstawowych w regionie. Realizacja tych projektów wspomoże placówki w realizacji nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego wypracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wymaga ona wdrożenia przez szkoły kompleksowego programu edukacyjnego, uwzględniającego indywidualną pracę z dzieckiem w celu wspierania jego osobistego rozwoju.

  Środową konferencję zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który pośredniczy w realizacji programu. Obrady otworzył wicemarszałek woj. śląskiego, Mariusz Kleszczewski.

  Wkrótce mają się odbyć trzy spotkania szkoleniowo-warsztatowe, podczas których przedstawiciele instytucji prowadzących szkoły podstawowe zdobędą szerszą wiedzę na temat możliwości pozyskania unijnych pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne i poprawę bazy dydaktycznej. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama