Częstochowa uczy fachowców dla Pyrzowic

  Częstochowa uczy fachowców dla Pyrzowic

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uczniowie zapoznali się już z pracą na pyrzowickim lotnisku

  Uczniowie zapoznali się już z pracą na pyrzowickim lotnisku ©Fot. Areoklub Częstochowski

  Uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych z Częstochowy będą mieli praktykę na lotnisku w Pyrzowicach.
  Uczniowie zapoznali się już z pracą na pyrzowickim lotnisku

  Uczniowie zapoznali się już z pracą na pyrzowickim lotnisku ©Fot. Areoklub Częstochowski

  - Bardzo nas to cieszy, bo będą nas szkolić fachowcy - twierdzi Tomasz Wójcik z II klasy. I dodaje. - Kadra mechaników lotniczych jest już w starszym wieku, mamy nadzieję, że w ciągu kilku lat wiele się od nich nauczymy i będziemy w przyszłości godnie ich zastępować.
  Od września dwie klasy TZN będą miały praktyki na lotnisku w Pyrzowicach
  Uczniowie będą się szkolić pod okiem instruktorów. Od września obecne dwie klasy, a w przyszłości trzecia, będą musiały odbyć praktyki zawodowe na lotnisku - wyjaśnia Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego.


  W roku 2009 szkoła i Aeroklub Częstochowski postanowiły utworzyć w TZN-ie klasę o kierunkach mechaników lotniczych i awioników, czyli elektroników lotniczych.

  Pod koniec miesiąca zostanie podpisane porozumienie, które będzie szczegółowo regulowało zasady współpracy między Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym a szkołą.
  - W naszej szkole były kierunki technik mechanik i technik elektronik i w oparciu o nie utworzyliśmy jedną klasę dwuzawodową, do której uczęszczają właśnie pasjonaci lotnictwa - wyjaśnia Jolanta Sacharczuk, dyrektorka TZN-u. - Lotnictwo cywilne rozwija się. Chcemy szkolić w Pyrzowicach naszych 12 mechaników lotniczych i 14 awioników.

  Młodzież z TZN-u pod koniec ubiegłego roku pojechała do Pyrzowic na lotnisko, by zapoznać się ze specjalnym systemem obsługi lotniska, poznać procedury, jakie tam obowiązują i sposób poruszania się oraz obowiązki różnych służb. Uczniowie z Częstochowy obejrzeli miejsca, w których będą odbywać praktyki - hangar serwisowy, w którym między innymi wymieniane są silniki w samolotach. Uczniowie byli także na wycieczce na lotnisku Okęcie, gdzie zwiedzali bazę techniczną Polskich Linii Lotniczych, w której wykonuje się prace serwisowe samolotów PLL LOT.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama