Ważne
  W Zabrzu działa wypożyczalnia podręczników

  W Zabrzu działa wypożyczalnia podręczników

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zabrzu działa wypożyczalnia podręczników
  W Zabrzu od 13 lat działa jedyna w Polsce wypożyczalnia podręczników. Od 1 września znowu można tu wypożyczyć szkolne książki.
  W Zabrzu działa wypożyczalnia podręczników
  Jak wrzesień, to i wypożyczalnia podręczników. Jedyna w regionie i w Polsce - od 13 lat działa w Zabrzu. Prowadzi ją Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Od lat mieści się w Zabrzu przy ul. 3 Maja 3 (wejście w oficynie), a od poniedziałku znowu wypożycza książki najbardziej potrzebującym rodzinom.

  Zakup podręczników i szkolnej wyprawki dla dzieci to zawsze ogromny wydatek dla rodziców, zwłaszcza tych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem lub nie mają pracy.

  Jak podkreśla Brygida Sarad, szefowa wypożyczalni, rodzin korzystających z tej formy pomocy z każdym rokiem przy-bywa. Jeszcze trzy lata temu było ich 739, rok temu już ponad 800. Są to rodziny m.in. z Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, Knurowa i Pyskowic. Zdaniem Brygidy Sarad, wypożyczalnia jest wciąż potrzebna, bo bieda w rodzinach jest dziedziczona i trudno przerwać ten łańcuch.

  Wypożyczalnia podręczników w Zabrzu jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 12 do 16. Przy wypożyczaniu książek jest pobierana kaucja zwrotna w wysokości 20 proc. wartości podręczników. Można wypożyczyć podręczniki do klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama