Okienko transferowe Ekstraklasy zamknięte. Co przez nie...

  Okienko transferowe Ekstraklasy zamknięte. Co przez nie widzimy?

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Okienko transferowe zamknięte: We wszystkich klubach naszego regionu z pieniędzmi jest dość krucho. Tym trudniejszą sztuką jest pozyskanie dobrych piłkarzy
  Okienko transferowe zostało zamknięte. Polskie transakcje nie zapierały tchu w piersiach na tle europejskiego szastania milionami i wielkimi nazwiskami, ale jak się nie ma, co się lubi to się lubi co się ma. A skoro - trzymając się przysłów - najbliższa ciału jest koszula, przyjrzyjmy się co w minionych tygodniach wydarzyło się w kwartecie ekstraklasowców z naszego regionu.
  Król tegorocznego polowania nosi nie koronę, a góralski kapelusz.
  Pozyskanie Macieja Korzyma, budzące zresztą od początku olbrzymie emocje ze względu na imponujące warunki dla zawodnika (wg. naszych informacji 40 tysięcy złotych miesięcznie plus 6 tysięcy za każdy mecz), okazało się jednak strzałem w dziesiątkę. Korzym bowiem nomen omen strzela, i ma olbrzymi wkład w najlepszy start Podbeskidzia w historii jego występów. Jeśli do tego dodamy powrót Roberta Demjana czy dopięte w ostatniej chwili pozyskanie Pavola Stano okaże się, że to w Bielsku wykonano najlepszą transferową robotę.

  Ciekawych ruchów dokonał także... Ruch, gdzie zdecydowano się na zakończenie eksperymentu krajowego i do kadry wprowadzono Słowaka Jana Chovanca, Bośniaka Senada Karahmeta, Ukraińca Woło-dymira Tanczyka i Łotysza Eduardsa Visnakovsa. Zadowoleni są zresztą także kontrahenci Niebieskich, zwłaszcza Wisła, która pozyskała Michała Buchalika, Macieja Jankowskiego i Macieja Sadloka.

  Zaskakująco dużo działo się w Górniku Zabrze, gdzie udało się odchudzić budżet szatni, a jednocześnie ściągnięto zawodników, którzy już zaczęli się spłacać (m.in. Dominik Sadzawicki i Roman Gergel). Za to skromnie wygląda bilans Piasta Gliwice, chociaż nazwisko Piotra Brożka w momencie podpisywania umowy wywarło pewne wrażenie.

  Co najmniej równie istotne było jednak to, kto naszych klubów nie opuścił. Największy zawód przeżył z pewnością księgowy Górnika. Klub, który przez kilka lat sporo zarabiał na sprzedaży zawodników, znów obszedł się smakiem, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Prejuce'a Nakoul-my czy Pawła Olkowskiego, którzy ostatecznie odeszli za darmo. Tym razem żywym zatrzykiem gotówki miał być Mateusz Zachara, ale chociaż plotek było mnóstwo, a ostatecznie zabrakło podobno kilkudziesięciu minut, by trafił do Bari, napastnik nadal będzie grał w Górniku, podobnie jak również sprzedawany w mediach Błażej Augustyna.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama