Z Gliwic prosto do Warszawy w 3 godziny pociągiem Express...

  Z Gliwic prosto do Warszawy w 3 godziny pociągiem Express Intercity. Zmiany od połowy grudnia 2014

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od grudnia PKP Intercity S.A ma uruchomić połączenie Express InterCity (EIC) Gliwice – Warszawa – Gliwice.

  Od grudnia PKP Intercity S.A ma uruchomić połączenie Express InterCity (EIC) Gliwice – Warszawa – Gliwice. ©Polskapresse

  Od 14 grudnia, PKP Intercity S.A planuje uruchomić połączenie kategorii Express InterCity (EIC) na trasie Gliwice – Warszawa – Gliwice.
  Od grudnia PKP Intercity S.A ma uruchomić połączenie Express InterCity (EIC) Gliwice – Warszawa – Gliwice.

  Od grudnia PKP Intercity S.A ma uruchomić połączenie Express InterCity (EIC) Gliwice – Warszawa – Gliwice. ©Polskapresse

  Z Gliwic prosto do Warszawy w trzy godziny pociągiem  Od 1 grudnia PKP Intercity S.A planuje uruchomić połączenie kategorii Express InterCity (EIC) na trasie Gliwice – Warszawa – Gliwice.
  - Pociąg kursował będzie w atrakcyjnych godzinach – zapewnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Z Gliwic wyruszać będzie w kierunku stolicy po 5 rano i będzie na miejscu ok. 8.15. Powrót planowany jest ok. 16.45 i przyjazd do Gliwic około godziny 20 – dodaje.

  Kursy zaplanowano od poniedziałku do piątku i w niedziele, czyli w terminach w których spółka odnotowuje największą frekwencję.
  A jak będzie to wyglądało to cenowo? Za bilet z Gliwic do Warszawy w klasie II zapłacimy 130 zł normalnie i 63,70 ze zniżką studencką. Warto będzie jedna kupić bilety wcześniej.

  - Nasza strategia cenowa zakłada promowanie osób, które kupują bilet z wyprzedzeniem – mówi Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Public Relations PKP Intercity.
  Zniżki (wchodzą w życie od 15 września) są 20 i 30-procentowe.
  Te mniejsze, przy zamówieniu biletu minimum 7 dni przed odjazdem. Odpowiednio zapłacimy wtedy 104 zł (normalny)i 50, 96 zł (ze zniżką studencką).
  Te większe, kiedy zamówimy bilet minimum 15 dni przed wyjazdem. Ceny będą wtedy wynosiły – 91 zł(normalny) i 44,59 zł (zniżka studencka)
  - Dodatkowo, osoby, które kupują bilety w weekendy przez Internet za bilet mogą zapłacić 49 zł, w ramach specjalnej oferty Weekendowa Biletomania – dodaje Beata Czemerajda. Liczba wagonów kursujących w pociągu ma być dostosowana do frekwencji. Będą zarówno wagony klasy 1, jak i 2 oraz wagon WARS.

  To jeszcze nie wszystkie grudniowe zmiany.
  - Poza możliwością korzystania od grudnia tego roku z pociągów Pendolino kursujących do i z Katowic (mających zapewnione skomunikowanie z Kolejami Śląskimi), w najbliższych latach planujemy aby nowy pociąg kursował także do Gliwic – mówi rzecznik Zuzanna Szopowska.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..Jedzie pociong z zagranicy, prosto do "piekne"j stolycy....

   Fridka Nowoczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Juzajs bomboniynie!
   Pani Magdalyno - mysla, co niy zapomnicie pora dni po cztyrnostym grudnia pylnonc sie tym cugiym do Warsiafki i nazot i potym napisac, jak dugo ejscie jechali. Bydzie sie s...rozwiń całość

   Juzajs bomboniynie!
   Pani Magdalyno - mysla, co niy zapomnicie pora dni po cztyrnostym grudnia pylnonc sie tym cugiym do Warsiafki i nazot i potym napisac, jak dugo ejscie jechali. Bydzie sie s czego posmioc!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama