Bielsko-Biała: Badanie na alkohol i narkotyki w 2 godziny

  Bielsko-Biała: Badanie na alkohol i narkotyki w 2 godziny

  NET

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwa nowoczesne aparaty do badania poziomu alkoholu i narkotyków we krwi kupił bielski Szpital Pediatryczny. Pozwolą rozwiązać coraz częstszy problem, z którym borykają się medycy, a jego szybkie rozstrzygnięcie jest bardzo ważne dla zdrowia, a często i życia młodych pacjentów.
  - Dzięki nowej aparaturze możemy wykryć wszelkie środki toksyczne. Do tej pory wiedzieliśmy, że dziecko jest pod wpływem alkoholu, ale nie mieliśmy wiedzy, czy brało także narkotyki. Najczęściej mamy do czynienia z takimi kombinowanymi zatruciami, a pacjent nierzadko trafia do nas nieprzytomny. Niezbędna jest wówczas szybka diagnoza - mówi Stanisław Tokarz, dyrektor Szpitala Pediatrycznego.

  Badanie wykonane nowym sprzętem jest dokładne, a wynik jest znany w ciągu 1-2 godzin. Ważne jest również to, że jest uznawany przez policję, prokuraturę i sądy.

  Chromatografy kosztowały 400 tys. zł. 60 tys. zł dało miasto, 35 tys. zł powiat, na resztę szpital wziął kredyt. Posiadanie takiego sprzętu to obecnie wymóg unijny, gdyby nie udało się go kupić, próbki krwi trzeba by wozić do Sosnowca.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama