Orkowie, rycerze Jedi i... znani pisarze fantasy zjeżdżają...

  Orkowie, rycerze Jedi i... znani pisarze fantasy zjeżdżają do Bielska-Białej na Polcon 2014

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Orkowie, rycerze Jedi i... znani pisarze fantasy zjeżdżają do Bielska-Białej na Polcon 2014
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Pod Klimczokiem rozpoczęło się najstarsze polskie święto fantastyki. Na fanów science fiction czeka głębokie wejście w wirtualną rzeczywistość.
  Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2014 tym razem zawitał do Bielska-Białej. To najstarsze w kraju wydarzenie poświęcone gatunkowi fantasy i science fiction. Od czwartku fani "Gwiezdnych Wojen", "Gry o Tron" czy "Władcy Pierścieni" bawią się nad Białą.

  - Kiedyś sądziłem, że odpowiedź na pytanie: "kto przyjeżdża na Polcon" jest prosta: to ludzie, którzy czytają fantastykę. Ale gdy dziś spojrzymy na pop-kulturę, to fantastyka jest wszędzie.
  W kinie co drugi film to fantastyka - mówi Mateusz Juściń-ski, organizator Polconu 2014. Zaznacza jednak, że główny człon uczestników stanowią osoby, które mają zakorzenione czytanie literatury fantasy, science fiction, uwielbiają gry planszowe czy gry komputerowe.

  Polcon 2014 trwa w Bielsku-Białej w Wyższej Szkole Administracji, która na potrzeby zjazdu udostępnia trzy ogromne budynki. Można w nich odwiedzić salę pełną postaci z "Gwiezdnych Wojen", znaleźć Strefę Batmana i wziąć udział w panelu dyskusyjnym z okazji 75-lecia Batmana (sobota g. 15.00), a nawet stanąć na mostku statku kosmicznego w futurystycznej grze zespołowej Artemis SBS Polska. Nie lada gratką będzie możliwość wejścia do wirtualnej rzeczywistości. Pierwszy raz w Polsce, w jednym miejscu, zostaną udostępnione cztery zestawy gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Organizatorzy przygotowali grę, w której będzie można wcielić się we wszystkich superbohaterów. Do niedzieli potrwają też spotkania z udziałem znawców fantastyki i pisarzy. Gośćmi będą m.in. Piotr W. Cholewa, działacz polskiego fandomu fantastycznego, Maciej Parowski, pisarz i redaktor fantastyki naukowej, a także Paul J. McAuley, laureat nagrody im. Philipa K. Dicka. Jednym z głównych punktów programu Polco-nu jest wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla dla najlepszej powieści fantasy.

  Na Polcon 2014 obowiązują wejściówki w cenie 40 zł (piątek, sobota) i 20 zł (niedziela).


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama