60. Rajd Wisły 2014 PROGRAM RAJDU WISŁY Zapowiadają się nie...

  60. Rajd Wisły 2014 PROGRAM RAJDU WISŁY Zapowiadają się nie lada emocje na trasie rajdu

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ubiegłoroczny Rajd Wisły wygrał Kajetan Kajetanowicz.
  1/3
  przejdź do galerii

  Ubiegłoroczny Rajd Wisły wygrał Kajetan Kajetanowicz. ©FOT. Materiały Prasowe

  Rajd Wisły 2014 od dziś do niedzieli: 5.9.2014 o godzinie 20.00 nastąpi oficjalny start do jubileuszowego, 60. Rajdu Wisły. Po roku przerwy, beskidzki klasyk powraca do wrześniowego terminu.
  Rajd Wisły 2014:

  - Ceremonię startu i mety jednego z najstarszych rajdów w Europie Rajdu Wisły zlokalizowano na Placu Hoffa w Wiśle, a uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będą mieli do pokonania 12 odcinków specjalnych (po 6 w sobotę i niedzielę) o łącznej długości ponad 165 km, które przebiegają po drogach powiatów Cieszyńskiego i Żywieckiego - poinformował Tomasz Szmandra, rzecznik prasowy rajdu.


  Większość z nich to zmienione lub zbliżone konfiguracje klasycznych odcinków Rajdu Wisły, a jedyną nowością jest ponad 12-kilometrowy OS Kiczora. W sobotę, 6 września, przewidziano dwie pętle z odcinkami Lipowiec, Ochaby i Zamarski. Następnego dnia zawodnicy dwukrotnie mają do pokonania próby Kiczora, Lipowa i Koniaków. Dla załóg startujących w Rajdowym Pucharze Polski przewidziano 6 odcinków (przejeżdżanych w niedzielę, godzinę i 12 minut za załogami RSMP), których łączna długość wynosi prawie 73 km.

  Podobnie jak w ubiegłym roku, baza Rajdu Wisły mieści się w kompleksie „Zagroń” w Istebnej. Zlokalizowano  tam biuro rajdu, biuro prasowe oraz park serwisowy i park zamknięty.

  Lista zgłoszeń 60. Rajdu Wisły obejmuje 38 załóg RSMP i 52 załogi RPP. Z numerem 1 na trasę wyruszą Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim (Ford Fiesta R5), z numerem 2 wystartuje Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (Skoda Fabia S2000), a numer 3 na samochodzie nakleją Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000). Numer startowy 6 otrzymali zwycięzcy poprzedniej rundy mistrzostw Polski Maciej Rzeźniki i Przemysław Mazur (Ford Fieste R5), a z numerem 10 pojedzie ulubieniec miejscowych kibiców Sebastian Frycz, pilotowany przez Tomasza Spurka (Subaru Impreza STI).

  Rywalizacji rajdowców towarzyszyć będą także inne atrakcje. W sobotę, 6 września od godz. 11.00 na Placu Hoffa w Wiśle na przygotowanym dla najmłodszych miasteczku rowerowym odbędą się konkursy na temat rajdu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po południu zaprezentują swoje umiejętności zawodnicy kartingowi Automobilklubu Śląskiego, a od godz. 19.00 w amfiteatrze rozpoczną się koncerty muzyczne.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama