Ladies and Gentlemen. The President of the United States of...

  Ladies and Gentlemen. The President of the United States of Europe. Donald Tusk

  Historia obrazkowa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Donald Tusk w Brukseli
  1/2
  przejdź do galerii

  Donald Tusk w Brukseli ©Dziennik Zachodni/Historia obrazkowa

  Czym się różni kiepski dowódca od dobrego dowódcy? Ten pierwszy woła „naprzód!”, drugi - „za mną!” Którym z nich jest PDT, że użyję języka TT? Nie wie nikt. Dowiemy się za 50 lat z podręczników.
  Pytanie, które zadają komentatorzy już teraz (tak, najczęściej ci w gorącej wodzie kompani z literką „w” w klapie sztruksowej marynarki), brzmi: „czy będzie za 50 lat?”

  Pytanie znów aktualne i wcale nie oderwane od rzeczywistości.

  I drugie pytanie, które zadać trzeba: Tusk więcej ugra tu czy tam? Dla Polski. Bo, że przy okazji PDT dostanie 100 tys. zł miesięcznie podwyżki, słupki poparcia PO wzrosną, a premier po objęciu funkcji prezydenta UE, wróci do kraju jako prezydent RP, to już inna bajka.


  Urzeczonych i urażonych przyjmuje Paweł Pawlik pod adresem p.pawlik@dz.com.pl

  KLIKNIJ I CZYTAJ BLOGI DZIENNIKA ZACHODNIEGO


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Nasz elementarz za darmo ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marny dowódca to najczęściej sprawny karierowicz.

   Tadeusz Łapanowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Robienie kariery trwa najczęściej lata . Trafia taki do wojska w czasach pokoju kiedy zdaje się ,że wojna to przebrzmiały relikt i skupia się na awansach . Jest w tym sprawny . Wie komu się...rozwiń całość

   Robienie kariery trwa najczęściej lata . Trafia taki do wojska w czasach pokoju kiedy zdaje się ,że wojna to przebrzmiały relikt i skupia się na awansach . Jest w tym sprawny . Wie komu się podlizać kogo zniszczyć ,kogo pozyskać czyli uprawia politykę . W ten sposób nieubłaganie awansuje co wiąże się z obejmowaniem coraz wyższych stanowisk. Taki spryciarz uważa żeby na danej funkcji nie pozostawać zbyt długo bo zdaje sobie sprawę ,że jako żołnierz jest dyletantem , bywa ,że podstawowych komend nie potrafi podać . W końcu przychodzi wojna i trzeba się wykazać a tu nic do głowy nie przychodzi ponad to jak wykończyć zastępcę . Taki gość ma prostą taktykę żeby mieć więcej ludzi niż wróg ma amunicji . Nie dba o ich życie . Żołnierze są dla niego narzędziem do dalszej kariery . Nie znając się na wojaczce stawia każda sprawę na ostrzu noża aby mieć pewność ,że go nie wkręcają . W efekcie zanim podejmie decyzję sprawa jest bezprzedmiotowa . Wtedy głową płaci jego zastępca którego obarcza winą za niewypełnienie rozkazów których nie wydał ale twierdzi ,że tak było. Żeby nie szukać daleko przykładów takimi marnymi dowódcami byli Wilczyński i Wałach z ZOMO z jednej strony oraz Stanisław Płatek z drugiej strony. Ci pierwsi nie ogarniali własnych oddziałów a ten drugi dokonał normalnego zamachu stanu . odebrał władzę legalnie działającej komisji zakładowej co z tego ,że bez przewodniczącego i posłał swoich ludzi przeciw formacji szkolonej do rozbijania takich jak oni. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama