Dzika przyroda hitem bielskiej galerii BWA

  Dzika przyroda hitem bielskiej galerii BWA

  NET

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzika przyroda hitem bielskiej galerii BWA

  ©fot. K. Morcinek

  Rekordowym zainteresowaniem widzów cieszy się wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody 2010, prezentowana od 6 stycznia w Galerii Bielskiej BWA.
  Dzika przyroda hitem bielskiej galerii BWA

  ©fot. K. Morcinek

  - W ciągu tygodnia obejrzało ją już blisko 2 tysiące osób w różnym wieku! Polskie tournee światowej ekspozycji rozpoczęło się tradycyjnie od Bielska. Gościć tu będzie do końca stycznia, potem odwiedzi kolejnych jedenaście polskich miast - mówi Grażyna Cybulska z Galerii Bielskiej BWA.

  Wystawę tworzą zwycięskie prace z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego od 1964 roku przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie. To największy i najbardziej ceniony w świecie konkurs fotografii dzikiej przyrody.

  Na ubiegłoroczną edycję zgłoszono ponad 31 tysięcy zdjęć, wykonanych przez ponad 3 tysiące fotografów z 83 krajów. Do pokonkursowej wystawy zakwalifikowano też zdjęcia z Polski. Debiutującego w konkursie Tomasza Raczyńskiego z Olsztyna oraz Michała Budzyńskiego, biorącego udział w konkursie już po raz 4. To licealista z Buczkowic koło Bielska, którego fotografia zdobyła drugą nagrodę w swojej kategorii. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Galeria wydłużyła też godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku czynna jest od 8 do 18. W soboty i niedziele od 10 do 18. Jeśli ktoś nie zdąży zobaczyć wystawy Bielsku, w naszym województwie może to zrobić w Bytomiu, gdzie wystawa gościła będzie w październiku.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AGSweCIUumcYIPJZXR

   LiPkulmysMHtvWoGSU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

   ChWpDu xqpzmvjvaigi, [u**********ixftiwklnnmd.com/]ixftiwklnnmd[/url], [link=http://rqzmiuamgnwn.com/]rqzmiuamgnwn[/link], http://hfcysbmlkehd.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama