Rozgromiliśmy Gibraltar, lecz nie dajmy się zwariować. Wynik...

Rozgromiliśmy Gibraltar, lecz nie dajmy się zwariować. Wynik był lepszy niż gra [OPINIE EKSPERTÓW]

Wygraliśmy wysoko, ale do potęgi nam jeszcze bardzo daleko. I połowa w wykonaniu naszej reprezentacji nie bardzo mi się podobała. Gole hurtowo zaczęliśmy strzelać dopiero po przerwie, gdy rywale opadli z sił - powiedział Jan Furtok, były reprezentant Polski i gwiazda GKS Katowice.

Jeszcze dalej w swojej opinii poszedł były piłkarz Ruchu Chorzów Albin Wira.

- Nie dajmy się zwariować z tym huraoptymizmem - stwierdził zawodnik, który z Niebieskimi zdobywał mistrzostwo Polski.
    - Wynik meczu z Gib-raltarem był znacznie lepszy niż gra naszej kadry. Zresztą zobaczmy z kim graliśmy w Faro. To byli amatorzy, którzy dopiero debiutowali w meczu o punkty. Byłem rozczarowany tym, co na ich tle, zwłaszcza w I połowie, zaprezentowali nasi piłkarze.

Czy jednak kadra Adama Nawałki po wygraniu 7:0 zasłużyła tylko na krytykę?

- Najlepszym komentarzem do tego meczu niech będzie opinia rywali, którzy byli zadowoleni, że przegrali tylko 0:7. Dla naszych zawodników ważne jednak jest to, że strzelili aż tyle goli, bo to powinno dobrze wpłynąć na ich psychikę - powiedział Furtok.

- Indywidualnie Polacy reprezentują niezły poziom, ale brakuje im zgrania. Po nieciekawym początku potrafili jednak po przerwie strzelić pół tuzina bramek i to na pewno jest pozytywem - dodał Stanisław Oślizło, legenda Górnika Zabrze i wielokrotny reprezentant Polski.

Prawdziwym sprawdzianem formy dla biało-czerwonych będzie jednak dopiero październikowy mecz z Niemcami.

- Porównując umiejętności Polaków i Niemców nie mamy żadnych szans - wieszczy Wira.

- Możemy powalczyć z mis-trzami świata o dobry wynik - wróży Oślizło, a Furtok dodaje: - Z Niemcami też można wygrać.

Do tej pory jakoś się nam to jednak jeszcze nigdy nie udało.