Wybory samorządowe 2014: ChWDP, USG, BIBA i Gucio [NAZWY...

  Wybory samorządowe 2014: ChWDP, USG, BIBA i Gucio [NAZWY KOMITETÓW WYBORCZYCH]

  Marcin Zasada, Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Polska Partia Przyjaciół Piwa była pierwszą z kontrowersyjną nazwą
  1/3
  przejdź do galerii

  Polska Partia Przyjaciół Piwa była pierwszą z kontrowersyjną nazwą ©arc

  Wybory samorządowe 2014: 900 komitetów zgłosiło się do wyborów samorządowych w woj. śląskim. Wiele z nich ma kuriozalne nazwy. Jedna z nich już odrzucona przez PKW.
  Komtet Wyborczy Wyborców Uczciwy jak Sprawdzony Gospodarz, w skrócie USG. Komitet Chcemy Wszyscy Dostatniej Polski, w skrócie ChWDP. Również takie ugrupowania chcą walczyć o głosy w wyborach samorządowych. Poważnie. Choć w gruncie rzeczy chodzi chyba głównie o to, żeby było śmiesznie. Na naszych reprezentantów w samorządach będziemy głosować 16 listopada. W poniedziałek upłynął termin zgłaszania lokalnych komitetów u komisarzy wyborczych. Zgłoszeń w całym województwie wpłynęło prawie 900 (330 w Katowicach, 313 w Częstochowie i 248 w Bielsku). Partie, które będą wystawiać kandydatów w całej Polsce, rejestrują się w PKW w Warszawie.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  KOMITETY WYBORCZE 2014


  Każdym wyborom samorządowym towarzyszy oddolny postulat odpartyj niania rad gmin czy powiatów. Warto być niezależnym, lokalnym, bez układów, warto podkreślać, że kocha się tylko Czeladź albo Knurów i oferuje kompleksową odnowę miejskiego czy wiejskiego organizmu. Stąd cała rzesza komitetów pokroju: Tradycja i Przyszłość, Niezależni dla Mieszkańców Gminy, Człowiek-Ludziom czy Wspólna Gmina Chodźmy Razem.

  Zacięcie niektórych społeczników w wymyślaniu nazw wyborczych koalicji nie zawsze spotyka się z akceptacją PKW. Co prawda takie komitety, jak np. bojszowski KWW Gucio czy BIBA (Bielska Inicjatywa Bezpiecznej Aglomeracji) nie miały problemów z rejestracją, ale już ChWDP już tak. Uznano, że zbieżność z potocznym skrótem mającym na celu obrażanie policji nie jest przypadkowe.

  Marian Kudzia z Zabrza, twórca ChWDP odpowiada: "To przypadkowe podobieństwo. My jesteśmy patriotami i chcemy dobrze przysłużyć się ojczyźnie". Ale jeśli nie zmieni nazwy, zostanie skreślony z listy komitetów.

  Za pisanym na murach skrótem ChWDP bynajmniej nie kryje się hasło "Chwała Wam Dobrzy Policjanci". Raczej coś dokładnie odwrotnego. Marian Kudzia z Zabrza, który zgłosił się do walki o samorządy z ugrupowaniem o nazwie Komitet Wyborczy Wyborców Chcemy Wszyscy Dostatniej Polski w skrócie KWW ChWDP zarzeka się, że zbieżność z akronimem, który ma obrażać policję jest przypadkowa.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ChWDP

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Z artykułu wynika, że patrioci z KWW ChWDP nie mają w Polsce żadnych szans. Wrogów w naszej Ojczyźnie nie brak, którzy za koszerne srebrniki tępią patriotów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pat ryj o taa

   to SSkinhead =zabija polackom miełosciom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   z 0nr i P0n poznaje SSIEM go po słowie pieSS i chwdp.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ChWDP

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Z artykułu wynika, że patrioci z KWW ChWDP nie mają w Polsce żadnych szans. Wrogów w naszej Ojczyźnie nie brak, którzy za koszerne srebrniki tępią patriotów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JP

   ACAB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   CHWDPolsce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama