W urządach pracy biurokracja górą

  W urządach pracy biurokracja górą

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracodawcy nie mogą już zgłaszać ofert pracy telefonicznie, a zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej od nowego roku jedynie pisemnie.
  Ofert pracy ubywa, a teraz może być ich jeszcze mniej

  Ofert pracy ubywa, a teraz może być ich jeszcze mniej ©fot. marzena bugała

  A najlepiej, gdyby jeszcze dostarczali wnioski do urzędów pracy osobiście. Zamieszanie jest ogromne, bo część PUP-ów przyjmować będzie także zgłoszenia mailem i faksem, a część nie. Tymczasem liczba ofert w zagłębiowskich urzędach pracy systematycznie maleje.

  - Chcieliśmy złożyć ofertę dla pracownika ochrony w Tarnowskich Górach, ale usłyszeliśmy, że trzeba przyjechać osobiście, z wypełnionym wnioskiem - mówi nam pracowniczka jednej z dąbrowskich firm. - Koszty samego dojazdu są duże, a nie wiadomo, czy w ogóle ktoś się zgłosi. To bez sensu - dodaje.

  Zapytaliśmy, czy rzeczywiście PUP w Tarnowskich Górach zamierza rygorystycznie przestrzegać nowych przepisów.
  - To są nowe wytyczne, ale musimy być jednak elastyczni, bo ofert jest coraz mniej. Tak więc ważne, żeby to była oferta pisemna, przyjmiemy je także mailem i faksem - przekonuje Ewa Brachaczek, dyrektorka PUP w Tarnowskich Górach. W Dąbrowie Górniczej PUP jasno wyjaśnił wszystkie kwestie na swojej stronie internetowej, akceptując oferty przesyłane drogą mailową, faksem lub pocztą.

  W Jaworznie jest już inaczej. - Wniosek musi być własnoręcznie podpisany przez pracodawcę, więc faks nie spełnia wymogów oryginalnego podpisu - tłumaczy Grażyna Bąba, wicedyrektorka PUP w Jaworznie. - Najlepiej, kiedy pracodawca złoży ofertę osobiście, bo wtedy wniosek można od razu na miejscu uzupełnić - podkreśla Anna Rdest, dyrektorka PUP w Zawierciu. - Ale te przysyłane, z podpisem elektronicznym, też będziemy przyjmować - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama