Trujące mięso świń z Niemiec w supermarkecie w Tychach

  Trujące mięso świń z Niemiec w supermarkecie w Tychach

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skażona dioksynami wieprzowina z Niemiec trafiła do jednego z supermarketów w Tychach. Partia 1,5 tony niestety została już sprzedana i być może zjedzona.
  To piątkowe alarmujące ustalenia głównego inspektora sanitarnego po informacji, że po całej Europie poszukiwane jest mięso 35 świń z Saksonii-Anhalt, karmionych paszą z toksynami. Jak się okazuje, trafiło do Polski i Czech.
  Główny lekarz weterynarii zlecił badania wybranych partii mięsa z Niemiec
  - Po otrzymaniu tej informacji wdrożyliśmy obowiązujące procedury. Sprawę wyjaśniają służby sanitarne z Tychów - mówi Beata Kempa, rzecznik Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.
  Najprawdopodobniej 1,5 ton skażonego mięsa już dawno zostało zjedzone, bo termin jego przydatności do spożycia minął w ubiegły piątek.

  Anna Lipnicka z Tychów jest przerażona. - Kupiłam około 7 kg schabu, szynki i polędwicy. Większość w jednym z marketów, resztę w hali mięsnej przy alei Niepodległości. Jedliśmy to w dziesięć osób, razem z dziećmi - wylicza.

  W Niemczech afera z dioksynami wybuchła na początku stycznia. Zaczęło się od skażonych jaj i drobiu, a potem okazało się, że na jednej z farm skażona jest również trzoda. Zanim ogłoszono zakaz sprzedaży wieprzowiny, część zwierząt trafiła do kontrahentów. Źródłem skażenia była firma Harles und Jentzsch ze Szlezwiku-Holsztyna. W jej paszach zawartość szkodliwych substancji okazała się 77 razy wyższa od dopuszczalnej. A wszystko dlatego, że do produkcji paszy użyto tłuszczu przeznaczonego do zastosowań technicznych. AGA, JOL, PLUS
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paaerność...bezwzględność...

   Jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 87

   Czy te przekrętasy z PO robią cokolwiek dla Polaków...czy mają to w d..e i nabijają sobie jedynie kabzę...Co jest z weterynarzami...włącznie z tymi naczelnymi chroniącymi nas rzekom przed takimi...rozwiń całość

   Czy te przekrętasy z PO robią cokolwiek dla Polaków...czy mają to w d..e i nabijają sobie jedynie kabzę...Co jest z weterynarzami...włącznie z tymi naczelnymi chroniącymi nas rzekom przed takimi sytuacjami..? Dla pieniąchów ...to oruliby pół Polski...jaka ona jest ...ale jest...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama