Rybnik: Gwiazdy sportu na otwarciu stadionu...

  Rybnik: Gwiazdy sportu na otwarciu stadionu lekkoatletycznego [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gwiazdy sportu na otwarciu stadionu w Rybniku
  1/18
  przejdź do galerii

  Gwiazdy sportu na otwarciu stadionu w Rybniku ©Arkadiusz Biernat

  Otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Rybniku już za nami. Przy padającym deszczu wstęgę przecięli wspólnie: prezydent Adam Fudali, Robert Korzeniowski, Tomasz Sikora i Artur Partyka. Zobaczcie zdjęcia.

  Otwarcie stadionu lekkoatletycznego za nami  Po godz. 16 przy padającym deszczu dokonano uroczystego otwarcia stadionu lekkoatletycznego w Rybniku. Oprócz Adama Fudalego, wstęgę przecinali Robert Korzeniowski, Tomasz Sikora i Artur Partyka.

  - Kiedy byłem tutaj 5 lat temu, to nawet nie wiedziałem jak trafić na stadion. Teraz młodzież ma doskonałe warunki do trenowania. Proszę nie wierzyć zbytnio w słowa, że sportowcy trenują szopach. Bo tak nie jest. Takich obiektów, jak ten w Rybniku w Polsce przybywa - powiedział brązowy i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż.

  Swojej radości nie krył również Robert Korzeniowski. - Zawsze się cieszę kiedy w Polsce powstają nowe obiekty lekkoatletyczne. Jeszcze nie miałem okazji zobaczyć na stadionie wszystkiego, ale już mogę stwierdzić, że to bardzo nowoczesny obiekt. Sam chciałbym wskoczyć w buty i pobiegać - przyznał czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

  Zobacz też. Rybnik: na nowym stadionie już rywalizują [ZDJĘCIA]

  Przed oficjalną uroczystością na stadionie odbywały się zawody lekkoatletyczne. Były biegi, skok w dal, czy rzut oszczepem. Młodzież była pod wrażeniem obiektu. - To są doskonałe warunki do trenowania. Rywalizować na takim obiekcie to czysta przyjemność - mówili młodzi sportowcy.

  Stadion lekkoatletyczny przy ulicy Gliwickiej przebudowano za 8,8 mln zł. Prace trwały od jesieni ubiegłego roku. Wybudowano od podstaw: bieżnię okólną (400 m – 6 torową), bieżnię prostą (100 m i 110 m przez płotki – 8 torową), rozbieg i zeskocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku wzwyż, rzutnię do rzutu oszczepem, rozbieg i zeskocznię do skoku o tyczce, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutnię do rzutów dyskiem i młotem, rów z wodą do biegu z przeszkodami.

  Powstały też m.in. nowe trybuny ziemne na 508 miejsc siedzących, budynek sędziego zawodów, oświetlenie stadionu i trybun. Wykonano instalację nagłośnienia i informacji elektronicznej dla widzów (ekran LED). Nowe ciągi komunikacyjne ułożono z kostki betonowej, oddzielono również stadion lekkoatletyczny od stadionu głównego (żużlowo-piłkarskiego) za pomocą ogrodzenia.

  Zastosowane nawierzchnie kauczukowe posiadają certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, tzw. IAAF.

  Na stadionie mogą trenować kluby sportowe, ale też pozostali mieszkańcy Rybnika.

  Twitter: @arek_biernat


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjęcia

   Gienek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sorry, zdjęcia kiepskie, nie da się tego oglądać :/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama