Dąbrowa Górnicza: IV Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy z...

  Dąbrowa Górnicza: IV Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy z emocjami [ZDJĘCIA]

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sumie ponad 250 zawodników z całego województwa śląskiego, a także m.in. z Poznania, Krakowa, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego rywalizowało na trasach w Dąbrowie Górniczej.

  Wśród rolkarzy najlepszy okazał się reprezentant Katowic - Damian Bartoszek z czasem 8 minut i 55 sekund. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kucharek z Dąbrowy Górniczej (9 min. 14 sekund), a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Solga z Tarnowskich Gór (9 min. 32 sekundy).

  Wśród pań najszybciej z dystansem poradziła sobie Martyna Żądło z Dąbrowy Górniczej (18 miejsce w klasyfikacji ogólnej).
  Druga była Anita Kisiel z Częstochowy, a trzecia Marta Kowalska z Zabrza. Sklasyfikowanych zostało w tej konkurencji 84 zawodników.

  Zacięta była także rywalizacji wśród rowerzystów. Tutaj najlepszy czas - 59 minut i 14 sekund uzyskał Paweł Witkoś z Dąbrowy Górniczej. Dąbrowianie zajęli całe podium, bowiem drugi był Dariusz Bednarczyk (tylko 2 sekundy czas gorszy od zwycięzcy), a trzeci Dariusz Leśniewski (1 godzina 24 sekundy). Zwycięzca rywalizacji rolkarzy - Damian Bartoszek wywalczył wysoką, szóstą lokatę.

  Najlepsza wśród pań była Ania Wajzer z Zawiercia (czas: 1 godzina 9 minut 42 sekundy). W generalce 53 miejsce. Drugie miejsce dla Marty Rudzińskiej z Dąbrowy Górniczej, a trzecie dla Małgorzaty Kalinowskiej z Gliwic. W sumie do mety dotarło 178 zawodników. Na najlepszych czekały nagrody.

  Nad Pogorią III na krótszych dystansach na rolkach i rowerach rywalizowały także przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Na najlepszych czekały nagrody.

  Były też dodatkowe atrakcje, m.in.: pokazy w wykonaniu strażaków, pokazy tresury policyjnego psa, warsztaty artystyczne.

  Zawody zorganizowało Centrum Sportu i Rekreacji oraz UM w Dąbrowie Górniczej.


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama