Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej w tym roku jednak nie...

  Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej w tym roku jednak nie będzie

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej w tym roku jednak nie będzie
  Wymuszone przez protesty mieszkańców zmiany w projekcie budowy Stadionu Miejskiego opóźniają jej zakończenie. Nowy termin końca prac to połowa 2015 r.
  Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej w tym roku jednak nie będzie
  Opóźnienia są. Trudno teraz powiedzieć, jak ta sprawa będzie wyglądała ostatecznie. Chcielibyśmy, by budowa stadionu została ukończona do połowy 2015 roku - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego ratusza, potwierdzając to, o czym w mieście mówiło się od kilku tygodni: budowany za ponad 100 mln zł obiekt nie będzie gotowy w tym roku.

  Zainteresowanie ukończeniem budowy stadionu rośnie wraz z dobrymi wynikami piłkarzy Podbeskidzia.
  Pytają o to głównie kibice, którzy na znajdującym się w budowie obiekcie przy ul. Żywieckiej mogą zająć póki co tylko 3 404 miejsca. I dokładnie tyle zajmują, bowiem wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - na ostatni mecz z Legią Warszawa i najbliższy z Górnikiem Zabrze bilety wyprzedano na długo przed planowanym spotkaniem.

  Końca budowy nie mogą doczekać się również kierowcy, muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Żywieckiej za każdym razem, gdy kończy się mecz na Stadionie Miejskim. Wszystko dlatego, że na jedyną czynną obecnie trybunę północną prowadzi tylko jedno główne wejście. Gdy po meczu kibice wychodzą ze stadionu, policja musi wstrzymywać ruch na ul. Żywieckiej, by fani mogli bezpiecznie przejść. Sytuacja zmieni się dopiero po wybudowaniu stadionu, gdy z różnych stron obiektu znajdzie się dodatkowych siedem bram wejściowych.

  Teraz okazuje się, że podobne utrudnienia potrwają dłużej, a budowa przeciągnie się do połowy 2015 roku. Przyczyną opóźnienia są zmiany projektowe, jakie trzeba było wprowadzić po protestach części mieszkańców osiedla Grun-waldzkiego. W efekcie negocjacji władz miasta z mieszkańcami parking planowany od strony ul. Rychlińskiego został w projekcie przeniesiony za trybunę, jaka obecnie funkcjonuje. Podobnie jak pomieszczenia administracyjne oraz komercyjne.

  Ale to nie wszystko - ponieważ już sama budowa bielskiego stadionu ruszyła z poślizgiem, w międzyczasie zmieniły się wymogi licencyjne Ekstraklasy SA.

  - Są inne niż w pierwotnym projekcie - wyjaśnia Ficoń. - Inaczej rozwiązana jest kwestia m.in. zabezpieczeń przeciwpożarowych. To wymagało kolejnych korekt w projekcie - do-daje.

  Stadiom Miejski pomieści docelowo 15 tys. osób. Zdania na temat tej inwestycji, największej w mieście i realizowanej tylko ze środków własnych gminy, są podzielone. Według jednych miasto zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia, inni podkreślają, że wystarczyłby o połowę mniejszy obiekt i zlokalizowany gdzie indziej niż w centrum miasta.


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama