Były burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek będzie dyrektorem...

  Były burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek będzie dyrektorem oświaty

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Były burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek będzie dyrektorem Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie. Właśnie wygrał konkurs na to stanowisko.
  Bogdan Ficek zgłosił się do konkursu, tak jak pięć innych osób. Tylko trzy wnioski były poprawne pod względem formalnym i to z trzema kandydatami odbyły się rozmowy kwalifikacyjne.

  - Komisja uznała, że Bogdan Ficek w największym stopniu spełnił wymagania stawiane kandydatowi na to stanowisko - przyznaje Edyta Subocz, rzecznik cieszyńskiego urzędu.

  Ficek był burmistrzem Cieszyna przez ostatnie 12 lat.
  Gdy zrezygnował z kandydowania na kolejną kadencję, spekulowano co do jego przyszłości. Sam Ficek nie wykluczał powrotu do urzędu. Zapewniał, że na pewno nie będzie chciał zostać wiceburmistrzem. Nie ukrywał, że widzi siebie na innym stanowisku urzędniczym w Ratuszu. W wyborach zdobył wystarczającą ilość głosów, by trafić do Rady Miejskiej. Radnym nie został z powodu przepisów, które zabraniają łączenia mandatu radnego z funkcją burmistrza, nawet na kilka dni.

  Pracę na stanowisku dyrektora ZOJO rozpocznie od 1 lutego. Zastąpi Zdzisława Boderę, który zdecydował się przejść na emeryturę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama