Katowicki Holding Węglowy odpowiada prezydentowi Górskiemu:...

  Katowicki Holding Węglowy odpowiada prezydentowi Górskiemu: Pan nie mówi prawdy

  Zdjęcie autora materiału

  Aldona Minorczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowicki Holding Węglowy odpowiada prezydentowi Górskiemu: Pan nie mówi prawdy

  ©Marzena Bugała

  Katowicki Holding Węglowy ostro odpowiada Kazimierzowi Górskiemu, prezydentowi Sosnowca i prosi, aby nie wprowadzał górników w błąd.
  Katowicki Holding Węglowy odpowiada prezydentowi Górskiemu: Pan nie mówi prawdy

  ©Marzena Bugała

  Oto oficjalne stanowisko Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego, które nadesłano dzisiaj do redakcji Dziennika Zachodniego:

  W programie „To jest temat” nadanym przez TVP Info dotyczącym sytuacji Kopalni Węgla Kamiennego „Kazimierz – Juliusz” w Sosnowcu, prezydent miasta Sosnowiec Kazimierz Górski poinformował, że Katowicki Holding Węglowy otrzymał klika lat temu 1.025 mld zł kredytu, z którego 300 mln zł miało być przeznaczone na inwestycje w KWK „Kazimierz – Juliusz”.

  PRZECZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ STANOWISKA PREZYDENTA SOSNOWCA W SPRAWIE LIKWIDACJI KOPALNI KAZIMIERZ-JULIUSZ

  Zarząd KHW stanowczo oświadcza, że wypowiedź ta jest nieprawdziwa i nastawiona na wprowadzenie w błąd pracowników KWK „Kazimierz – Juliusz”. Tego typu wypowiedzi nie mają nic wspólnego z gospodarczym spojrzeniem na problem, są populistyczne i powodują podsycanie sporu w i tak trudnej sytuacji kopalni i jej pracowników.

  Zarząd KHW S.A. nigdy nie otrzymał kredytu przeznaczonego na inwestycje w kopalni „ Kazimierz – Juliusz”. Kopalnia ta jest odrębnym podmiotem gospodarczym, który posiada organy właściwe do prowadzenia spraw spółki, do kompetencji których należałoby ubieganie się o wszelkie środki kredytowe.

  W SOSNOWCU I KATOWICACH GÓRNICY DEMONSTROWALI PRZECIWKO ZAMKNIĘCIU KOPALNI KAZIMIERZ-JULIUSZ. ZOBACZ ZDJĘCIA

  Jak już pisał DZ prezydent Górski napisał w sprawie kopalni list otwarty. Czytamy w nim: "Z końcem tygodnia ostatnia w Zagłębiu Dąbrowskim kopalnia przestanie wydobywać węgiel, a jeszcze kilka miesięcy temu zapewniano nas, że kopalnia nie zostanie zlikwidowana wcześniej niż w 2017 roku (...) Z naszych informacji wynika, ze ok. 2 mln ton węgla jest udostępnionych na tej kopalni, co pozwala na dalsze wydobycie. Jeśli do wydobycia tony węgla w wielu polskich kopalniach dokłada się przy obecnych cenach węgla nawet kilkaset złotych do tony, a w przypadku naszej kopalni przez wiele poprzednich lat nie dokładało się nic (teraz na skutek pogorszenia się warunków geologiczno-górniczych dokłada się kilkadziesiąt złotych), to skąd taki pośpiech z likwidacją? To jest pytanie, na które do tej pory nie usłyszeliśmy odpowiedzi i nie spoczniemy dopóki jej nie poznamy."


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fto mo zawsze racja

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   tyn bogatszy i bardzi pazerny na cudzo kasa bo robol jako niywolnik nigdy racji mieć niy bydzie choć płaci po datki na kafior i cygara panohamstwa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama