"Skazany na bluesa" wrócił na afisz i scenę Teatru Śląskiego

  "Skazany na bluesa" wrócił na afisz i scenę Teatru Śląskiego

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Skazany na bluesa" wrócił na afisz i scenę Teatru Śląskiego

  ©krzysztof lisiak/teatr śląski

  Maciej Lipina tydzień temu po raz pierwszy wcielił się w rolę Ryśka Riedla w "Skazanym na bluesa". To zastępstwo za Tomka Kowalskiego.
  "Skazany na bluesa" wrócił na afisz i scenę Teatru Śląskiego

  ©krzysztof lisiak/teatr śląski

  Dwa tygodnie temu w Teatrze Śląskim odbył się koncert charytatywny dla Tomka "Kowala" Kowalskiego, odtwórcy roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa", który w czerwcu uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu (doznał licznych obrażeń i poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego). Ze sprzedaży biletów i licytacji zebrano 20.550 zł. Całość przekazano na dalsze leczenie "Kowala".

  Muzyk rehabilitowany jest codziennie, przez kilka godzin.
  Nie jest łatwo, ale nie zamierza się poddawać. - Zawsze miałem taki charakter, że nie wylewałem swoich trosk na innych. Tak samo jest z tym wypadkiem. Nie zamierzałem robić z siebie ofiary i mówić ludziom, że mi źle - powiedział Tomek w wywiadzie dla Radia Wrocław. - Zamierzam powrócić na scenę, na pewno nie na wózku. Nie chcę wzbudzać litości, chcę stanąć w pionie na tej scenie i pokierować swoje uczucia do ludzi - dodał.

  Podczas koncertu dla "Kowala" piosenki Dżemu śpiewał m.in. Maciej Lipina, muzyk zespołu Ścigani, który w spektaklu "Skazany na bluesa" wcielał się w postać Jurka Styczyńskiego, gitarzysty Dżemu. Jednak tydzień temu, na pierwszym po wakacjach spektaklu, wystąpił w roli Ryśka Riedla. Przyjął propozycję zastępstwa za Tomka. - Historię Dżemu znam od dawna. Jedyną trudnością było zadanie aktorskie, ale przy wsparciu Arka Jakubika i zespołu Teatru Śląskiego udało mi się przygotować. A czasu było bardzo mało. Kilka dni prób - mówi nam Maciej. - Cieszę się, że mogę pomóc w tej niełatwej dla teatru sytuacji. Również sam Tomek chciał, żeby ten spektakl dalej trwał, więc robię to także dla niego. Wszyscy liczymy, że Tomek szybko wyzdrowieje, a wtedy ja wrócę do gitary - dodaje Maciej Lipina.


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama