Odpowiedź prezydenta Sosnowca na oświadczenie Katowickiego...

  Odpowiedź prezydenta Sosnowca na oświadczenie Katowickiego Holdingu Węglowego

  AD/mat. pras.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Odpowiedź prezydenta Sosnowca na oświadczenie Katowickiego Holdingu Węglowego
  Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski w liście otwartym ustosunkował się do oświadczenia Katowickiego Holdingu Węglowego w sprawie likwidacji sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz. KHW zarzucało prezydentowi mówienie nieprawdy. Oto treść oświadczenia prezydenta Kazimierza Górskiego:
  Odpowiedź prezydenta Sosnowca na oświadczenie Katowickiego Holdingu Węglowego
  W odpowiedzi na oświadczenie Katowickiego Holdingu Węglowego S.A., w którym stwierdza się, że „Zarząd KHW S.A. nigdy nie otrzymał kredytu przeznaczonego na inwestycje w kopalni „ Kazimierz – Juliusz” Sp. z o. o.” informuję:

  Z oświadczenia Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. wynika, że nigdy nie było planowanych pieniędzy na rozszerzenie wydobycia kopalni Kazimierz-Juliusz, mimo iż w 2012 roku dokonano emisji obligacji na kwotę 1 miliarda i 25 milionów złotych.
  Jak zapewniał prezes KHW S.A. Roman Łój w wypowiedzi dla periodyku „Nasz Holding” (4/2012): „Celem obligacji jest wzmocnienie podstaw finansowych i przyszłości firmy. W warunkach polskich węgiel będzie jeszcze potrzebny przez wiele lat. A węgiel mamy, chociaż zalega on głęboko. Żeby po niego sięgnąć, musimy zainwestować ogromne środki. Obligacje będą w tym pomocne.”

  Należy zatem wnioskować, że wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w błąd, nie tylko środowiska górnicze. Skoro bowiem nie było pieniędzy na inwestycje, to po co były rozpoczynane negocjacje z Jaworznem odnośnie możliwości korzystania ze złóż byłej kopalni Jan Kanty i przygotowania do tej inwestycji? Wspomniane negocjacje, przypominam, podjęliśmy na wniosek zarządu kopalni Kazimierz Juliusz i Katowickiego Holdingu Węglowego. W związku z tym po oświadczeniu Holdingu należy zadać pytanie, czy rozmowy Sosnowca z Jaworznem i cała dyskusja w mediach na temat rozszerzenia wydobycia KWK Kazimierz Juliusz o pola kopalni Jan Kanty były tylko pustym frazesem? W jaki sposób zostały zatem rozdysponowane środki z emisji obligacji?

  W swoim oświadczeniu proszę Zarząd KHW S.A. o udostępnienie informacji na temat aktualnego zadłużenia kopalni Kazimierz-Juliusz. Jest to niezbędne, ponieważ tylko podczas jednej masówki, która odbyła się 5 września padały rozbieżne kwoty na temat zadłużenia. Mówiło się o 32 mln, 82 mln a nawet o 115 mln złotych. Kwestią niezwykle istotną jest także sposób zamknięcia sosnowieckiej kopalni, który do tej pory nie jest znany. Domagamy się od KHW S.A. jasnej informacji na temat przygotowań, jakie zostały podjęte w celu przeprowadzenia likwidacji ostatniej kopalni w Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim.

  Niezależnie od tego ufam, że wszyscy mamy jeden cel – nakreślić przyszłość górników i dzielnicy po zakończeniu działalności zakładu, wokół którego zbudowano sosnowieckie dzielnice Juliusz i Kazimierz. W związku z tym kolejny raz apeluję, podobnie jak podczas spotkania z ministrem Jerzym Pietrewiczem, o powołanie zespołu złożonego z przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, rządu, wojewody, Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. oraz samorządu.


  Prezydent Sosnowca

  Kazimierz Górski  Przeczytaj co wcześniej odpowiedział Kazimierzowi Górskiemu Katowicki Holding Węglowy


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego niszczone jest Zagłębie Dąbrowskie???

   oszukany.. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jestem ogromnie oszukanym mieszkańcem Naszego Regionu. Przez lata fałszywej Solidarności zostaliśmy pozbawieni człowieczeństwa przez oszustów sterowanych za cudze srebrniki. Dzisiaj noszą krawaty...rozwiń całość

   Jestem ogromnie oszukanym mieszkańcem Naszego Regionu. Przez lata fałszywej Solidarności zostaliśmy pozbawieni człowieczeństwa przez oszustów sterowanych za cudze srebrniki. Dzisiaj noszą krawaty niszcząc nasz region.Od momentu dojścia na stołki po 89r. tylko niszczą i niszczą. POPIS bo o nim mowa, w różnych konfiguracjach wsystko zniszczył.Kiedy ich rozliczymy??? Nawet były działacz z Bydgoszczy nie woła dzisiaj: Ratunku Biją Mnie itd. A to dlatego bo on z Kolesiami jest najedzony aż do przepychu, a jego koledzy są na śmietnikach.Oszukaliście Polskę , młodych i starych, tego nie zapomnimy. A ten mądrala co zamykał NIWKE. co niewiedział co podpisywał??? Jego koledzy dzisiaj zamykają JULJUSZ. my was zapamiętaliśmy. Pozdrawiam Sosnowiczanin.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wierzę blaszakowi ani na jotę!

   @ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nie słuchajcie tego czerwonego cwaniaka który lata milczał i dalej by milczał jak Zagłębie dymali i dymają na każdym kroku. Teraz go wszędzie pełno bo wybory za pasem, teraz ma okazję na darmową...rozwiń całość

   Nie słuchajcie tego czerwonego cwaniaka który lata milczał i dalej by milczał jak Zagłębie dymali i dymają na każdym kroku. Teraz go wszędzie pełno bo wybory za pasem, teraz ma okazję na darmową promocję. Teraz będzie Wielki Zagłębiak i obrońca uciśnionych i pewnie paru frajerów się na to nabierze!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama