List do DZ: Mniejszy deputat węglowy dla emerytów i...

  List do DZ: Mniejszy deputat węglowy dla emerytów i rencistów to skandal!

  Andrzej S. z Katowic

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piszę w imieniu własnym i wielu emerytów górniczych w sprawie obcięcia deputatów węglowych, o której to już wielokrotnie informowano.
  To skandaliczne porozumienie tzw. strony społecznej ze spółkami górniczymi nie ma precedensu w całej historii Polski. Prezesi spółek z tysiącem dobrze opłacanych urzędników weszli w układ ze związkowcami celem wydarcia pieniędzy od nie mających jak się bronić emerytów, rencistów, wdów po górnikach. Jak pamiętam, za komuny, nawet Gomułka nie odważył się pozbawić innej grupy - nauczycieli - przywilejów sprzed wojny.


  Rząd powinien natychmiast zareagować na tego rodzaju zachowanie. Ale widocznie wszyscy aprobują takie decyzje nie myśląc, że tymi działaniami tracą swój elektorat, podcinają gałąź, na której siedzą.

  Podobnych spraw uzbierało się o wiele więcej, a dotyczą one głównie starszych ludzi. Jest to np. obcięcie zasiłku pogrzebowego, zwiększenie opodatkowania obywateli, a zarazem rozbudowa struktur rządowych, premiowanie i nagradzanie pracowników kancelarii premiera i Sejmu, dopuszczenie do wytworzenia się nowej kasty - związkowców.

  A wracając do deputatów węglowych - jednocześnie traktuje się nierówno poszczególne grupy emerytów. Pracownicy PRG zachowują je nadal, a górnicy różnych kopalń są klasyfikowani wybiórczo. Za "karę", że jeszcze żyją i przeszli na emeryturę przed 21 grudnia 1991 r. "dostaną" dodatkowo 0,5 tony mniej.

  Związkowcy podpisując w imieniu emerytów tak haniebny układ nie zdali sobie sprawy, że prędzej czy później znajdzie się na nich bat, jak w Wielkiej Brytanii. Jak na razie oczekują na "przyschnięcie" tej niezręcznej dla nich sprawy.
  Poza górnikami przywileje mają jeszcze inne gałęzie przemysłu. Jest ich dość dużo. Nie można więc sięgnąć do innych kieszeni?
  Oprac. MOKR
  FINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIA
  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wągiel

   BYŁY Górnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To co piszesz jest już nieaktualne !!! Węgla górnik emeryt już nie mo wcale !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama