Finał MŚ siatkarzy w Katowicach. Jak dojechać, gdzie...

  Finał MŚ siatkarzy w Katowicach. Jak dojechać, gdzie zaparkować, a może skorzystać z autobusu?

  Sonia Cichoń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Polska-Brazylia finał MŚ siatkarzy w Spodku. Jak dojechać, gdzie zaparkowaćFINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA
  1/18
  przejdź do galerii

  Polska-Brazylia finał MŚ siatkarzy w Spodku. Jak dojechać, gdzie zaparkować

  FINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIA ©KMP Katowice

  Już dziś w Katowicach odbędą się finały mistrzostw świata w siatkówce. Zobaczcie, jak bezpiecznie dotrzeć pod Spodek. W sobotę 15 tys. kibiców zajęło całą możliwą przestrzeń między Spodkiem, rondem i pomnikiem Powstań Śląskich. Dziś może być ich jeszcze więcej
  Wspaniała zabawa, ogromne emocje, adrenalina i tysiące kibiców - tylko kto nad tym wszystkim zapanuje? Nie martwcie się, o nasze bezpieczeństwo bają policjanci ze wszystkich służb. Już od prawie trzech tygodni działają na terenie miasta, bo - jak sami mówią - mistrzostwa świata to największa operacja pod względem sportowym i logistycznym w Katowicach.

  Najwięcej pracy czeka oczywiście policjantów z pionu ruchu drogowego. Do ich zadań należy także eskorta reprezentacji siatkarskich z hotelu do Spodka.

  - Zabezpieczamy praktycznie całe miasto, także okolice Strefy Kibica i hali Spodek - mówi komisarz Jacek Pytel ze śląskiej policji.
  Pamiętajcie o utrudnieniach w ruchu. Funkcjonariusze będą pilnowali, aby mieszkańcy i kibice respektowali tymczasowe rozwiązania.

  W centrum ustalono następujące ciągi komunikacyjne: z kierunku Sosnowca: DK 86 (aleja Roździeńskiego), DK 79 (aleja Roździeńskiego), ul. Dobrowolskiego, ul. Nadgórników do ul. Olimpijskiej oraz z kierunku Krakowa i Wrocławia: autostradą A4, ul. Bocheńskiego, ul. Bracką, ul. Chorzowską, Rondem im. gen. Jerzego Ziętka, aleją Roździeńskiego do ul. Olimpijskiej.
  Jakich rad udzielają policjanci kibicom, którzy w sobotę i niedzielę zagoszczą w Katowicach?

  - Przede wszystkim prosimy wszystkich, którzy do Spodka wybierają się własnymi samochodami, o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A4. Będzie to dla nas znak, aby kierować takie osoby na wyznaczone dla nich parkingi - zaznacza Jacek Pytel.

  Parkingi zostaną usytuowane w rejonie następujących ulic: Dobrowolskiego, Nadgórników, Olimpijskiej - Korfantego. Pamiętajcie, że 20 i 21 września od ronda do ul. Katowickiej wyłączony będzie jeden pas ruchu.

  - Radzimy wcześniej zapoznać się z trasami objazdowymi i miejscami, gdzie można zostawić samochód. Wpisanie adresu Spodka w nawigację nie gwarantuje dotarcia na miejsce bez problemów - ostrzega komisarz Pytel.

  Radzimy, abyście z dojazem nie czekali na ostatnią chwilę. Wyjedźcie z domu wcześniej, by cieszyć się niezwykłą, mundialową atmosferą. Taka okazja nie trafia się często!

  Warto rozważyć dojazd do Spodka autobusem lub tramwajem, lub spacer z położonego dalej parkingu. W sobotę przed Spodkiem zebrało się 15 tys. kibiców, którzy potem usiłowali wrócić do domów, lub wybrali się świętować w mieście. To skutecznie zablokowało miasto.

  I jeszcze jedno. Mundurowi radzą, aby uważać na oszustów i kieszonkowców, którzy pojawiają się szczególnie w miejscach, gdzie jest duży tłok.

  - Przestrzegamy, aby nie nosić przy sobie większych kwot pieniędzy ani nie zostawiać rzeczy wartościowych w samochodach - apelują stróże prawa.

  Co robić w sytuacji zagrożenia? Głośno krzyczeć, bo to odstrasza napastnika i sprowadza pomoc. W mundialowym szaleństwie nie zapomnijcie ponadto o dwóch numerach telefonu: 997 i 112.


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   siatkowka

   knur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Deutschland gewinnt

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama