Ważne
  Park Śląski ma nową atrakcję. To laboratorium...

  Park Śląski ma nową atrakcję. To laboratorium bioróżnorodności [ZDJĘCIA]

  KR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Park bioróżnorodności w Parku Ślaskim
  1/18
  przejdź do galerii

  Park bioróżnorodności w Parku Ślaskim ©Park Śląski

  Dzieci i młodzież mają nowe miejsce w Parku Śląskim, gdzie mogą zdobywać wiedzę z zakresu biologii. To laboratorium bioróżnorodności, które dzisiaj zostało uroczyście otwarte. Zobaczcie zdjęcia!
  Blisko 650 dzieciaków wzięło wczoraj i dzisiaj w zajęciach inaugurujących działalność laboratorium bioróżnorodności. W tym czasie uczniowie m.in. ucierali konfiturę z róży, robili swoje pierwsze laboratoryjne preparaty, podsłuchiwali ptaki i sadzili kwiaty.

  Laboratorium bioróżnorodności znajduje się w budynku starego radiowęzła, niedaleko restauracji Marysin Dwór. Jego powstanie było możliwe dzięki współpracy Fundacji Park Śląski z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  – Mamy budynek i sprzęt, którego w szkołach brakuje, ale również specjalistów, którzy w bardzo ciekawy sposób umieją przybliżyć działanie laboratorium – mówi Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski.

  Na razie w laboratorium będą odbywać się zajęcia dla grup zorganizowanych. Osoby, które chciałaby zgłosić grupy na takie zajęcia mogą kontaktować się telefonicznie pod nr 666031192 lub mailowo: fundacja@parkslaski.pl. Ale zainteresowanie tymi warsztatami jest tak duże, że do końca roku wszystkie miejsca są zajęte.

  Dodajmy, że data otwarcia laboratorium nie jest przypadkowa. Właśnie dzisiaj przypada World Parks Day, do którego po raz kolejny jest włączony Park Śląski.  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama