Ważne
  Bielsko-Biała: Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy z Ukraińcami...

  Bielsko-Biała: Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy z Ukraińcami [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  37 Bielski Rodzinny Rajd RowerowyFINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIA
  1/55
  przejdź do galerii

  37 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

  FINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIA ©Łukasz Klimaniec

  Około dwóch tysięcy rowerzystów wyruszyło w niedzielny poranek w 28 kilometrową trasę 37 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tym roku w rajdzie bierze udział grupa ukraińsko-polska grupa studentów, którzy zjawili się z ukraińskimi i polskimi flagami. W ten sposób organizatorzy postanowili wyrazić swoją solidarność z Ukrainą.
  Bielskie Rodzinne Rajdy Rowerowe to wielkie święto cyklistów na Podbeskidziu. Wymyślona przed laty przez Grażynę Staniszewską idea wspólnych wycieczek rowerowych na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w regionie. Do Bielska-Białej przyjeżdżają rowerzyści z okolicznych miejscowości, ale nie tylko. W niedzielnym rajdzie można było spotkać osoby m.in. z Warszawy czy Katowic, które zjawiły się, by wspólnie wyruszyć w 28-kilometrową trasę.


  W tym roku w gronie rowerzystów wzięła udział ukraińsko-polska grupa studentów. Przyodziani w polskie i ukraińskie barwy, z narodowymi elementami na rowerach, wyróżniali się 2-tysięcznym tłumie rowerzystów.

  - Jest nas 28, ale tylko 9 osób to Polacy, Reszta to Ukraińcy i jedna osoba z Rosji. Jesteśmy z różnych obwodów Ukrainy – Kamieńca Podolskiego, Lwowa, Tarnopola, Winnicy i mniejszych miejscowości. Studiujemy w Bielsku-Białej w Wyższej Szkole Administracji – wyjaśniała Mariia Zhyltsova, która jest zarazem asystentką Kanclerz bielskiej WSA.

  Grażyna Staniszewska nie ukrywała, że udział ukraińsko-polskiej grupy w rajdzie to gest solidarności z Ukraińcami.
  - Ukraińcy jadą z nami o pierwsze, dlatego, że oni w Bielsku-Białej studiują, a bielszczanie o tym nie wiedzą. Po drugie dziś jest Światowy Dzień Przeciwko Wojnie. W 19 krajach odbywają się marsze przeciwko wojnie. W Polsce taki marsz jest tylko w Warszawie. Naszym ukraińskim akcentem w rodzinnym rajdzie rowerowym chcemy pokazać nasze poparcie dla Ukrainy – zaznaczyła.

  Inicjatywa zaproszenia Ukraińców do rajdu wyszła od bielszczanina Krzysztofa Sumery, członka cieszyńskiego TKK PTTK Ondraszek, które utrzymuje kontakt z rowerzystami z Ukrainy.
  - Pomyślałem, że dobrze byłoby zrobić coś takiego. Miałem koszulki ukraińskie, flagi, chorągiewki zgłosiłem pomysł i udało się zorganizować grupę – przyznał Sumera. Nie ukrywał, że będzie próbował wciągnąć Ukraińców do TKK PTTK Ondraszek.

  Największym kłopotem było zorganizowanie dla Ukraińców rowerów. Ostatecznie pomogli cykliści z Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów. – Sama dostarczył od rodziny pięć rowerów i kasków. Dlatego moja rodzina nie jedzie w rajdzie – przyznała Staniszewska.

  Dodajmy, że przed startem rajdu został zaprezentowany rower miejski, jaki znajdzie się w sieci miejskich wypożyczalni rowerowej w Bielsku-Białej jeszcze tej jesieni.

  37 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy wyruszył z Bielska-Białej do Starej Wsi, gdzie znajduje się półmetek rajdu. Cykliści w Bielsku-Białej pojawią się na finiszu ok. 14.00 w Parku Rosta. Uwaga kierowcy, w tym czasie trzeba liczyć się z utrudnieniami – drogi będą zamknięte na czas przejazdu rowerzystów.

  FINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIA

  FINAŁ SIATKÓWKI ODKODOWANY

  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama